Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

2/10/2020

Ηλεκτρολόγος - Μηχανολόγος Μηχανικός

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΠΙΕΡΙΑ | ΚΑΤΕΡΙΝΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ζητείται Ηλεκτρολόγος - Μηχανολόγος Μηχανικός, από τεχνική εταιρεία στην Κατερίνη, η οποία δραστηριοποιείται στις μελέτες και εγκαταστάσεις ανανεώσιμων πηγών ενέργειας και ειδικότερα στα φωτοβολταϊκά έργα.

Στο πλαίσιο της διεύρυνσης των δραστηριοτήτων της, η εταιρεία αναζητά μηχανικό με εμπειρία, ο οποίος θα αναλάβει ένα ευρύ φάσμα καθηκόντων σχετικά με τα φωτοβολταϊκά έργα.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Πιθανά ενδεικτικά καθήκοντα (ανάλογα με την εμπειρία):

  • Εποπτεία φωτοβολταϊκών έργων μέσω υπολογιστή (monitoring)
  • Σχεδιασμός και Μελέτες φ/β έργων
  • Υπηρεσίες συντήρησης των εγκαταστάσεων
  • Αρχειοθετήσεις πελατολογίου
  • Σύνταξη Προσφορών
  • Οικονομοτεχνική Ανάλυση

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Μηχανικού ΤΕΙ - ΑΕΙ
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση σχεδιαστικού προγράμματος AutoCAD
  • Άριστη γνώση χρήση Η/Υ και MS Office (Word, Excel)
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Δίπλωμα οδήγησης

Παροχές

  • Σύγχρονο & φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητα εξέλιξης
  • Διαρκής εκπαίδευση
  • Ευέλικτο ωράριο