Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

16/04/2021

Έμπειροι Μάγειρες

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη Κύπρος
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Mavromatis Employment Bureau για λογαριασμό πελάτη της – εστιατόρια στην περιοχή της Λάρνακας και του Πρωταρά της Κύπρου- έμπειρους μάγειρες για άμεση πρόσληψη.

Αρμοδιότητες:

  • Προετοιμασία των απαραίτητων υλικών και εξοπλισμού.
  • Ψήσιμο/ μαγείρεμα φαγητών χρησιμοποιώντας διάφορες μεθόδους
  • Εξασφάλιση άψογης παρουσίασης του πιάτου, πριν το σερβίρισμα
  • Διατήρηση της υγιεινής και της τάξης της κουζίνας
  • Επιβεβαίωση της κατάλληλης αποθήκευσης των τροφίμων/ υλικών
  • Έλεγχος ποιότητας πρώτων υλών
  • Ενημέρωση υπεύθυνου για παραγγελίες/ ελλείψεις

Απαραίτητα Προσόντα

  • Αποδεδειγμένη εμπειρία στον τομέα της μαγειρικής και της χρήσης των διάφορων σκευών και εξοπλισμού
  • Γνώση των διάφορων μαγειρικών μεθόδων
  • Γνώση μεσογειακής κουζίνας & κουζίνας θαλασσινών πιάτων
  • Ικανότητα εφαρμογής διαδικασιών αποστείρωσης
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Πολύ καλές επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Δίπλωμα/ βεβαίωση/ πτυχίο από σχολή μαγειρικής θεωρείται επιπρόσθετο προσόν

Παροχές

Προσφέρουμε:
  • Ικανοποιητική Πακέτο Αποδοχών
  • Κοινωνικές Ασφαλίσεις
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Διαμονή για τους μη μόνιμους κατοίκους Κύπρου

Οι ενδιαφερόμενοι υποψήφιοι, παρακαλώ όπως αποστείλετε το βιογραφικό σας σημείωμα συνοδευόμενο από πρόσφατη φωτογραφία.