Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

3/4/2020

Field Technician_Ηλεκτρολόγος (Έδρα Θεσσαλονίκη)

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό της πολυεθνικής εταιρείας Toyota Material Handling Greece που δραστηριοποιείται στον χώρο των Logistics, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Περιγραφή Θέσης
• Επισκευή και συντήρηση ανυψωτικών μηχανημάτων μέσω επισκέψεων στις εγκαταστάσεις εταιρικών πελατών
• Τακτικές συντηρήσεις (service) μηχανημάτων
• Καθημερινή επικοινωνία με συναδέλφους
• Καθημερινή επικοινωνία με πελάτες
• Απομακρυσμένη επικοινωνία με τον ομαδάρχη της περιοχής σε καθημερινή βάση

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο ΤΕΣ / ΤΕΙ / ΕΠΑΛ, κατεύθυνσης ηλεκτρολογίας/αυτοματισμού
• Τρία (3) έτη προϋπηρεσίας σε αντίστοιχη θέση, ιδανικά σε συνεργεία αυτοκινήτων, ηλεκτρολογεία, αυτοματισμούς, συντηρήσεις ανελκυστήρων
• Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
• Καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office
• Κάτοχος διπλώματος οδήγησης
• Ικανότητες επικοινωνίας και εργασίας στα πλαίσια ομάδας

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Εταιρικό κινητό και ιδιωτική ασφάλιση
• Κάλυψη εξόδων μετακίνησης