Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

09/09/2022

Στέλεχος Λογιστηρίου

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η ΣΑΜΑΡΑΣ & ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΕΠΕ (www.exyppsamaras.gr) μια από τις μεγαλύτερες εταιρείες Συμβούλων Ποιότητας & Ασφάλειας Εργασίας, μέλος του Ομίλου ΣΑΜΑΡΑΣ & ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ, στα πλαίσια της συνεχούς της ανάπτυξης, ζητεί για την περιοχή της ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, στέλεχος πλήρους απασχόλησης στο Τμήμα Λογιστηρίου.

Κύριες αρμοδιότητες

  • Λογιστικές καταχωρήσεις εμπορικής διαχείρισης και γενικής λογιστικής
  • Συμφωνίες υπολοίπων με πελάτες - προμηθευτές
  • Τιμολόγηση
  • Έλεγχος συμβάσεων
  • Συμμετοχή στο σύνολο των εργασιών του λογιστηρίου και διασφάλιση της εύρυθμης λειτουργίας του

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ οικονομικής κατεύθυνσης
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία τουλάχιστον 2-3 ετών σε λογιστήριο εταιρείας με βιβλία Γ΄ κατηγορίας
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση MS Office και ERP συστημάτων (Ευχέρεια στη χρήση Softone θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν)
  • Άριστη επικοινωνιακή και οργανωτική ικανότητα, κριτική σκέψη
  • Συνέπεια και επαγγελματισμός
  • Ομαδικό πνεύμα εργασίας

Παροχές

  • Δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Ανταγωνιστικές αποδοχές βάσει προσόντων
  • Προοπτικές εξέλιξης