Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/07/2017

Merchandiser

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η TALANTON Business Consulting & Marketing Services, Εταιρεία Ανάθεσης Εξειδικευμένων Υπηρεσιών Δικτύων Πωλήσεων & Merchandising τόσο στην Ελλάδα όσο και στα Βαλκάνια και την Κύπρο, πιστοποιημένη σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2008 στον τομέα παροχής αντίστοιχων υπηρεσιών, αναζητά να προσλάβει άτομα πλήρους απασχόλησης για έργο σχετικό με τον κλάδο των καταναλωτικών προϊόντων (τρόφιμα) στο κανάλι των super markets με έδρα την Κορινθία.

Θέση: Merchandiser

Καθήκοντα
• Εφαρμογή της πολιτικής Marketing της εταιρείας στα Σημεία Λιανικής και Χονδρικής Πώλησης
• Merchandising, τοποθέτηση προωθητικού υλικού, συλλογή στοιχείων, παρουσιάσεις στοιχείων, υλοποίηση συμφωνιών, εκπλήρωση στόχων, κλπ.

Ρόλος
Είναι υπεύθυνος/η για την ενημέρωση και ανάπτυξη των προϊόντων και την παροχή υπηρεσιών merchandising και πωλήσεων των υπηρεσιών στα σημεία πώλησης, καθώς και για την τοποθέτηση του αντίστοιχου προωθητικού υλικού. Καταγραφή ποσοτικών και ποιοτικών στοιχείων και δημόσιες σχέσεις με τους υπεύθυνους των σημείων πώλησης.

Περιοχές Έδρας – Κάλυψης
• Κορινθία (και όμορες περιοχές)

Απαραίτητα Προσόντα

• Απόφοιτοι Λυκείου (ή ανωτέρας εκπαίδευσης)
• Εμπειρία σε merchandising και πωλήσεις καταναλωτικών προϊόντων ή υπηρεσιών
• Γνώση της Αγγλικής γλώσσας
• Δυνατότητα αντίληψης των αναγκών του πελάτη και της εταιρεία μας
• Επιθυμία για την επίτευξη στόχων και αποτελεσμάτων
• Επικοινωνιακές ικανότητες, οργανωτικότητα, ικανότητα ανάληψης  πρωτοβουλιών, πνεύμα συνεργασίας, ευελιξία και ευγένεια
• Δίπλωμα οδήγησης (Κατηγορίας Β ή Α) και δυνατότητα χρήσης αυτοκινήτου

Παροχές

• Ανταγωνιστικό μισθολογικό πακέτο και ασφαλιστικές καλύψεις
• Κάλυψη εξόδων κινήσεως
• Φιλικό περιβάλλον εργασίας
• Διαρκής εκπαίδευση στον κλάδο υπηρεσιών
• Δυνατότητες σύντομης εξέλιξης