Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/10/2021

Υπάλληλος Διαχείρισης Συστημάτων Υγείας & Ασφάλειας - ZeniΘ (Λάρισα)

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΛΑΡΙΣΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Αναζητούμε στελέχη με εμπειρία στην υλοποίηση και στην παρακολούθηση του συστήματος διαχείρισης ποιότητας, υγείας και ασφάλειας. Προσφέρουμε ευκαιρίες εξέλιξης δουλεύοντας στον πρώτο πάροχο ολοκληρωμένης ενέργειας στην Ελλάδα, την ZeniΘ.

Διεκδίκησε τη θέση τώρα και γίνε μέλος μιας δυναμικής ομάδας δουλεύοντας σε ένα σύγχρονο περιβάλλον εργασίας.

Περιγραφή Θέσης:

Ο/Η υποψήφιος/α, θα παρέχει υποστήριξη στην υλοποίηση, την παρακολούθηση και τη βελτίωση του συστήματος διαχείρισης ποιότητας, υγείας, ασφάλειας και περιβάλλοντος της εταιρείας καθώς και του συστήματος ασφαλείας των εγκαταστάσεων.

Αρμοδιότητες:
  • Παρέχει υποστήριξη για την αποτελεσματική λειτουργία, συντήρηση και βελτίωση των Συστημάτων Διαχείρισης Ποιότητας, Υγείας, Ασφάλειας και Περιβάλλοντος,
  • Υποστηρίζει την αναθεώρηση και σύνταξη εσωτερικών εγγράφων των Συστημάτων Διαχείρισης αναφορικά με τις εταιρικές διεργασίες και τις απαιτήσεις των προτύπων,
  • Συνδράμει στην εκτέλεση ελέγχου στα κατά τόπους γραφεία/υποκαταστήματα με στόχο την επίτευξη των στόχων ασφάλειας, παρέχοντας εξειδικευμένη υποστήριξη στον υπεύθυνο ασφαλείας εγκαταστάσεων,
  • Συλλέγει, παρακολουθεί και αναλύει όλα τα δεδομένα και να ετοιμάζει σχετικές αναφορές για το σύστημα ασφαλείας εγκαταστάσεων,
  • Υποστηρίζει στην αναθεώρηση και σύνταξη διαδικασιών και οδηγιών αναφορικά με το Σύστημα ασφαλείας εγκαταστάσεων.
  • Αναλαμβάνει την έκδοση και διανομή όλων των εσωτερικών εγγράφων των Συστημάτων Διαχείρισης στο προσωπικό της εταιρείας,
  • Υποστηρίζει τον τομέα HSEQ για την ανάπτυξη νέων Συστημάτων Διαχείρισης όταν αυτό απαιτηθεί,
  • Διατηρεί σε φυσική και ηλεκτρονική μορφή όλα τα απαραίτητα εσωτερικά έγγραφα.
  • Συλλέγει, παρακολουθεί και αναλύει δεδομένα σχετικά με σύστημα HSEQ (π.χ περιβαλλοντικούς δείκτες, ατυχήματα, συμβάντα, ανθρωποώρες κτλ),
  • Παρέχει υποστήριξη στη συμμόρφωση των εσωτερικών εγγράφων του συστήματος διαχείρισης με τις πολιτικές και τις διαδικασίες του μετόχου,

Απαραίτητα Προσόντα

  • Τουλάχιστον 2 χρόνια εργασιακής εμπειρίας σε αντίστοιχη θέση.
  • Απόφοιτος Μεταλυκειακής εκπαίδευσης, θετική κατεύθυνση.
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας τόσο σε προφορικό όσο και σε γραπτό επίπεδο.
  • Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ (ΜS Office, Internet).
  • Γνώση της Ιταλικής γλώσσας θα μετρήσει θετικά.
  • Πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας.
  • Δυνατότητα μετακίνησης στα κατά τόπους γραφεία/καταστήματα
  • Επικοινωνιακές και διαπροσωπικές δεξιότητες
  • Συνέπεια στην εφαρμογή κανόνων και διαδικασιών
  • Άριστες δεξιότητες γραπτής και προφορικής επικοινωνία
  • Έμφαση στη λεπτομέρεια
  • Αξιόπιστη και εχέμυθη προσωπικότητα.

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
  • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης σε ένα σύγχρονο περιβάλλον εργασίας.
  • Ευχάριστο κλίμα εργασίας.