Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

31/01/2019

Social Media Manager

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Πολυεθνικός Όμιλος Εμπορικών, Τουριστικών & Ξενοδοχειακών επιχειρήσεων , ζητά να προσλάβει Social Media Manager.

Αρμοδιότητες:

Ο/H  Social Media Manager θα έχει υπό την ευθύνη του θα καταστρώσει την πολιτική κοινωνικής δικτύωσης, θα αναπτύξει σχέδιο για να κάνει της επιχειρήσεις της εταιρείας πιο γνωστές, θα δημιουργήσει «κίνηση» στις σελίδες των επιχειρήσεων και θα αναπτύξει νέες τάσεις και πωλήσεις.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Έχει γνώσεις και εμπειρία από το παραδοσιακό marketing.
  • Δείχνει δημιουργικότητα και αποδεδειγμένη βαθιά γνώση στην κοινωνική δικτύωση.
  • Ειδικός στην διαχείριση, ανάπτυξη και έκδοση του περιεχομένου blog.
  • Έχει την ικανότητα να περνάει από τη δημιουργική στην αναλυτική πλευρά του marketing και να δείχνει πώς αποδίδουν οι ιδέες του.
  • Δείχνει σε βάθος γνώση και κατανόηση των πλατφορμών κοινωνικής δικτύωσης και των αντίστοιχων σελίδων τους (Facebook, Twitter, Yelp, Google+Local, YouTube, Instagram, Pinterest etc.) καθώς και πώς μπορεί κάθε πλατφόρμα να χρησιμοποιηθεί σε διαφορετικές περιπτώσεις.
  • Έχει εξαιρετικές ικανότητες στο γραπτό και προφορικό λόγο στην Ελληνική και Αγγλική γλώσσα.
  • Μπορεί να μεταφέρει αποτελεσματικά και με σαφήνεια ιδέες γραπτώς αλλά και σε βίντεο.
  • Διατηρεί σχέσεις που ευνοούν τις πωλήσεις εντός και εκτός διαδικτύου.
  • Μπορεί να συνεργαστεί καλά σε ομάδα αλλά δε διστάζει και να αναλάβει την ηγεσία και καθοδήγηση άλλων εργαζομένων αν χρειαστεί (π.χ. ανάπτυξη περιεχομένου, δημιουργία και επεξεργασία περιεχομένου και online διαχείριση φήμης)
  • Έχει καλή τεχνική κατάρτιση και αντιλαμβάνεται γρήγορα και εύκολα τα νέα εργαλεία.
  • Γνωρίζει τις αρχές της βελτιστοποίησης των μηχανών αναζήτησης, συμπεριλαμβανομένης της αναζήτησης με λέξεις-κλειδιά.
  • Έχει γνώση και προσωπική εμπειρία με το WordPress.
  • Κατέχει τεχνικές για προσέλκυση πελατών. Μπορεί να εντοπίζει εγκαίρως πιθανώς αρνητικές καταστάσεις και να επιλύει διαφωνίες.
  • Δυνατότητα ταξιδίων και παραμονής (κατά τους μήνες Απρίλιο - Οκτώβριο) στα νησιά όπου ο Όμιλος δραστηριοποιείται

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενες -οι, όπως αποστείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα, με επισυναπτόμενη πρόσφατη φωτογραφία.

Παροχές

  • Μόνιμη θέση εργασίας
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων
  • Ασφάλιση
  • Ευχάριστο & σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον
  • Ταξίδια στην Ελλάδα και στο Εξωτερικό
  • Δυνατότητα εργασίας ακόμη και από τον χώρο τους
  • Προοπτικές Εξέλιξης