Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/5/2023

Τεχνικός δικτύων οπτικών ινών

Τεχνικοί ΕΠΑΛ / ΙΕΚ - Βοηθοί

Πόλη ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Τεχνική εταιρεία στη Θεσσαλονίκη, η οποία δραστηριοποιείται στον χώρο των τηλεπικοινωνιών αναζητά Τεχνικούς οπτικών ινών.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Περιγραφή θέσης:

  • Νέες διασυνδέσεις και βλαβοδιαχείριση πελατών FTTH (εγκατάσταση, κατασκευή, παράδοση υπηρεσιών)
  • Εργασίες διασύνδεσης οπτικών δικτύων κορμού και διανομής

Απαραίτητα Προσόντα

  • γνώση χειρισμού και συντήρησης εξειδικευμένου τεχνικού εξοπλισμού (μηχανήματα εμφύσησης, OTDR, splicer)
  • Δίπλωμα οδήγησης (τουλάχιστον κατηγορίας Β΄)
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Ομαδικό πνεύμα, οργανωτικές ικανότητες, προσήλωση στους παραγωγικούς στόχους, αποδοτική διαχείριση χρόνου
  • Ευελιξία / Δυνατότητα μετακινήσεων

Θα εκτιμήσουμε θετικά αν έχεις:

  • Πιστοποίηση ως τεχνικός οπτικών ινών (CFOT ή αντίστοιχη πιστοποίηση)
  • Εμπειρία στον χώρο των εσωτερικών ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων (δομημένη καλωδίωση, συστήματα συναγερμών κλπ.)
  • Τουλάχιστον 2 ετη εμπειρία πεδίου στον τομέα των τηλεπικοινωνιών.
  • Xρήση Η/Υ και MS Office

Παροχές

  • Μισθοδοσία ανάλογα με τα προσόντα και την αντίστοιχη εμπειρία του υποψηφίου
  • Σύμβαση Αορίστου χρόνου
  • Συνεχείς ευκαιρίες συμμετοχής σε προγράμματα εκπαίδευσης και προσωπικής / επαγγελματικής εξέλιξης