Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/3/2021

Σύμβουλος Ανάπτυξης Ενεργειακών Έργων

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΘΗΝΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Είστε Μηχανικός με προϋπηρεσία στην αδειοδότηση ενεργειακών έργων; Είστε γνώστης της κείμενης νομοθεσίας αναφορικά με την ανάπτυξη έργων στο τομέα των ΑΠΕ; Θέλετε να εργαστείτε σε μια εταιρεία που εξειδικεύεται στο σχεδιασμό, την ανάπτυξη και την υλοποίηση έργων ενέργειας; Αν ναι, τότε έχουμε την ιδανική θέση του Συμβούλου ανάπτυξης ενεργειακών έργων που σας ταιριάζει.

Ως Συμβούλος ανάπτυξης ενεργειακών έργων, τα βασικά σας καθήκοντα θα είναι:

  • Ανάπτυξη και αδειοδότηση ενεργειακών έργων
  • Σχεδιασμός και συγκέντρωση βασικών στοιχείων των έργων απαραίτητα για την αδειοδότηση (στοιχεία χωροθετήσεων, οδοποιιών, διασυνδέσεων, λεπτομερειών)
  • Προετοιμασία εισηγήσεων για αδειοδοτικά θέματα
  • Ανάπτυξη των υφιστάμενων αδειών των έργων ΑΠΕ της εταιρείας
  • Εκπόνηση αναλυτικών χρονοδιαγραμμάτων ανάπτυξης έργων ΑΠΕ, προετοιμασία τεχνικών αναφορών και προϋπολογισμών
  • Αναζήτηση στρατηγικών εταίρων για την ανάπτυξη των έργων
  • Παρακολούθηση των αλλαγών του ρυθμιστικού πλαισίου στα θέματα των ΑΠΕ

Απαραίτητα Προσόντα

Προκειμένου να ανταποκρίνεται το προφίλ σας στις απαιτήσεις της θέσης Συμβούλου ανάπτυξης ενεργειακών έργων, χρειάζονται οι παρακάτω δεξιότητες:
  • Πτυχίο Μηχανικού ΑΕΙ
  • Τουλάχιστον 4-5 χρόνια εμπειρία στον τομέα της αδειοδότησης και ανάπτυξης έργων ΑΠΕ
  • Γνώση του νομοθετικού και ρυθμιστικού πλαισίου για τις ανανεώσιμες πηγές ενέργειας
  • Επιθυμητή η γνώση προγράμματος Autocad, GIS
  • Άριστη γνώση Αγγλικών και Η/Υ (MS Office)
  • Δυνατότητα επίλυσης ζητημάτων με επιχειρηματολογία
  • Ικανότητα διαχείρισης ατόμων και υπηρεσιών
  • Πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας
  • Τήρηση χρονοδιαγραμμάτων και προθεσμιών
  • Δυνατότητα ταξιδιών
  • Άδεια οδήγησης
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Παροχές

Η εταιρεία παρέχει στον Σύμβουλο ανάπτυξης ενεργειακών έργων:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης
Πιστεύετε ότι η συγκεκριμένη θέση του Σύμβουλο ανάπτυξης ενεργειακών έργων είναι η ιδανική για την συνέχιση της επαγγελματικής σας καριέρας;

Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο +30 216 6001327 για περισσότερες πληροφορίες και να ζητήσετε την Έλενα Βλάχου. #jobsengineering

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις είναι απόλυτα εμπιστευτικές.