Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

08/10/2018

Στέλεχος Yποστήριξης Eυρωπαϊκών Προγραμμάτων

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Μεταπτυχιακό (MSc)

Η εταιρία “Stimmuli for social change” που εδρεύει στο κέντρο της Θεσσαλονίκης και εξειδικεύεται στον σχεδιασμό και υλοποίηση προγραμμάτων στους τομείς της εκπαίδευσης, της κοινωνικής καινοτομίας, κοινωνικής επιχειρηματικότητας και βιώσιμης ανάπτυξης, επιθυμεί να προσλάβει Στέλεχος Υποστήριξης Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων.

Καθήκοντα:
Συμμετοχή στην σύνταξη νέων χρηματοδοτικών προτάσεων με έμφαση στους τομείς της καινοτομίας, της επιχειρηματικότητας, της εκπαίδευσης και της μετανάστευσης.
• Παραγωγή παραδοτέων (έρευνες, εκθέσεις, δημοσιεύσεις, εκπαιδευτικό υλικό, επικοινωνιακό υλικό κ.ά.)

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο και Μεταπτυχιακό ελληνικού ή ξένου ΑΕΙ με αντικείμενο τις Ανθρωπιστικές, Πολιτικές ή Κοινωνικές επιστήμες
• Τουλάχιστον 1 χρόνο εμπειρία στην προετοιμασία και κατάθεση προτάσεων χρηματοδότησης σε διαγωνισμούς, και ευρωπαϊκά προγράμματα όπως Erasmus+, Horizon 2020, AMIF, Europaid, Interreg, κ.λ.π.
• Άριστη γνώση Αγγλικών - Ανεπτυγμένες δεξιότητες προφορικής και γραπτής επικοινωνίας, σύνταξης και έρευνας σε αγγλικά
• Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ (Word, Excel, PowerPoint και των μέσων κοινωνικής δικτύωσης)
• Οργανωτικές δεξιότητες, δημιουργικότητα, προσοχή στη λεπτομέρεια, καλές επικοινωνιακές δεξιότητες & ομαδικό πνεύμα
• Δυνατότητα μετακίνησης στο εξωτερικό

Επιθυμητά προσόντα:
• Εμπειρία στη διοργάνωση και πραγματοποίηση εκπαιδευτικών δράσεων καθώς και στην διαχείριση και οργάνωση εκδηλώσεων

Σημείωση: Όλοι οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να αποστείλουν συνοδευτική επιστολή και βιογραφικό σημείωμα.