Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/09/2022

Structural Design Engineer

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη DUNDALK | Ιρλανδία

Περιγραφή

Τα καθήκοντα περιλαμβάνουν, μεταξύ άλλων:
  • Σχεδιασμό κατασκευών από διάφορα υλικά (οπλισμένο σκυρόδεμα, τοιχοποιία, μεταλλικές και ξύλινες κατασκευές)
  • Σχεδιασμό θεμελιώσεων
  • Συνεργασία με Μηχανικούς / Σχεδιαστές
  • Έλεγχος ποιότητας και ορθότητας μελετών
  • Συνεργασία με Αρχιτέκτονες/Μηχανολόγους για τη διασφάλιση συμβατότητας μεταξύ μελετών.
  • Έλεγχος και διόρθωση σχεδίων. Κατασκευή λεπτομερειών
  • Ανάθεση εργασιών σε Μηχανικούς/Σχεδιαστές
Τα παραπάνω καθήκοντα που περιγράφονται δεν είναι κλειστή λίστα, ο μηχανικός αναμένεται να εκτελεί εργασίες όπως προκύπτουν / ανατίθενται.

Ο μηχανικός υπάγεται απευθείας στον Structures Director.

Το κανονικό ωράριο εργασίας είναι 37,5 ώρες εβδομαδιαίως. Δευτέρα – Παρασκευή από τις 9 π.μ.-5.30 μ.μ. (μεσημεριανό διάλλειμα 13:00-14:00 καθημερινά).

Απαραίτητα Προσόντα

  • Κατ’ ελάχιστον κάτοχος Bachelor τετραετούς φοίτησης.
  • Μέλος ΤΕΕ ή ΕΕΤΕΜ
  • Τουλάχιστον 4 χρόνια εμπειρία στον σχεδιασμό κατασκευών
  • Εμπειρία σε κατασκευή λεπτομερειών
  • Ικανότητα εργασίας για την επίτευξη προθεσμιών
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες (γραπτές και προφορικές)
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας και τεχνικής ορολογίας

Προσωπικές δεξιότητες:

  • Ευχάριστη προσωπικότητα με την ικανότητα να δημιουργεί καλές και σεβαστές επαγγελματικές σχέσεις εργασίας με ένα ευρύ φάσμα συναδέλφων
  • Δυνατότητα αποτελεσματικής εργασίας υπό πίεση προθεσμιών
  • Ομαδικότητα
  • Ενδιαφέρον για την ανάπτυξη δεξιοτήτων, επαγγελματικής σταδιοδρομίας και various CPD courses

Παροχές

  • Μισθός: Ανάλογος με την εμπειρία συν μπόνους αποδοτικότητας κατά την κρίση του εργοδότη. Οι υπερωρίες λαμβάνουν χώρα μετά από κοινή συμφωνία Εργοδότη-Εργαζόμενου και θα καταβάλλονται με ωρομίσθιο +50% της βασικής ωριαίας αμοιβής (Μισθός x 1,5/ (52 x 37,5).
  • Άδειες και αργίες: 20 ημέρες άδειας τον χρόνο καθώς και 11 ημέρες αργίας. (Όταν οι αργίες πέφτουν σαββατοκύριακο, μετατίθενται στην αμέσως επόμενη Δευτέρα)
  • Άλλα οφέλη: Δωρεάν στάθμευση αυτοκινήτου, έξοδα, εκτός έδρας, πρόγραμμα για ποδήλατο στην εργασία, συνταξιοδοτικό πρόγραμμα, CPD (ανάπτυξη δεξιοτήτων), μπόνους αποδοτικότητας