Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

16/3/2023

Front Office Agent

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ

To Ξενοδοχείο Chrysalis Boutique Hotel στην Αστυπάλαια επιθυμεί να προσλάβει για την σεζόν 2023:

Καθήκοντα:

  • Καλωσόρισμα επισκεπτών με επαγγελματισμό, ευγένεια και αποτελεσματικότητα
  • Εργασίες Check-in, Check-out
  • Καταχώρηση κρατήσεων
  • Επιβεβαίωση δεδομένων πιστωτικών καρτών των επισκεπτών
  • Διαχείριση πληρωμών και έκδοση τιμολογίων/αποδείξεων πελατών
  • Έκδοση αναφορών τμήματος
  • Διαχείριση αιτημάτων και ερωτήσεων επισκεπτών
  • Παροχή πληροφοριών σχετικά με το ξενοδοχείο και όλες τις υπηρεσίες που παρέχει
  • Επικοινωνία με όλα τα τμήματα για την διασφάλιση της ικανοποίησης των επισκεπτών
  • Εφαρμογή των διαδικασιών και των πολιτικών του ξενοδοχείου για την παροχή εξαιρετικών υπηρεσιών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο σχολής τουριστικών / ξενοδοχειακών επιχειρήσεων
  • Εξαιρετική γνώση Αγγλικών (δεύτερη ξένη γλώσσα επιθυμητή)
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε ανάλογη θέση σε Boutique ξενοδοχεία
  • Γνώση ξενοδοχειακών προγραμμάτων PMS και Microsoft Office
  • Εξαιρετικές δεξιότητες επικοινωνίας και ομαδικότητα
  • Πελατοκεντρική προσέγγιση
  • Αποτελεσματική διαχείριση χρόνου
  • Προσαρμοστικότητα και αποδοτικότητα σε καταστάσεις πίεσης
  • Επαγγελματική εμφάνιση και συμπεριφορά

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων και ασφάλιση
  • Δυνατότητα εξέλιξης
  • Ευχάριστο και επαγγελματικό περιβάλλον εργασίας
  • Διαμονή και διατροφή
  • Στολή
  • Απασχόληση Μάϊο με Οκτώβριο
*Συστάσεις Απαραίτητες
* Τα βιογραφικά θα πρέπει να συνοδεύονται από πρόσφατη φωτογραφία