Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/7/2020

PAYROLL SPECIALIST

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

H MASTER PLUS HR, για λογαριασμό πελάτη της, εταιρίας συμβούλων με εξειδίκευση στις χρηματοοικονομικές και φοροτεχνικές υπηρεσίες στη Θεσσαλονίκη,αναζητά 1 (ένα) άτομο για τη θέση:

Περιγραφή Θέσης:

• Συλλογή, επεξεργασία μισθολογικών στοιχείων και διενέργεια μισθοδοτικών καταστάσεων.
• Εκτέλεση όλων των διαδικαστικών θεμάτων που αφορούν το Ανθρώπινο Δυναμικό των πελατών μας (αποδείξεις πληρωμής, βιβλίο αδειών, κτλ).
• Διαχείριση εργατικών και ασφαλιστικών θεμάτων.
• Συμμετοχή σε διαδικασίες reporting.
• Επικοινωνία με τις υπηρεσίες του Ελληνικού Δημοσίου.
• Υποστήριξη στα υπόλοιπα μέλη της ομάδας, όπου απαιτείται.

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.
Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο Οικονομικής Σχολής με ειδίκευση στα Οικονομικά ή την Λογιστική.
• Μεταπτυχιακός Τίτλος με ειδίκευση σε Διαχείριση Ανθρώπινου Δυναμικού θα συνεκτιμηθεί.
• Πολύ καλή γνώση του MS Office, κυρίως Excel και Word.
• Καλή γνώση εργατικής και ασφαλιστικής νομοθεσίας.
• Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 έτη .
• Ικανότητα εκτέλεσης εργασιών σε καθορισμένα χρονοδιαγράμματα.
• Γνώση των προγραμμάτων μισθοδοσίας της Epsilonet θα συνεκτιμηθεί.

Παροχές

• Ανταγωνιστικό καθεστώς μισθού και bonus.
• Δυναμικό εργασιακό περιβάλλον.
• Συμμετοχή σε ομάδα ανθρώπων που πιστεύει στην καινοτομία και στις νέες ιδέες.
• Συνεχείς ευκαιρίες κατάρτισης και βελτίωση γνώσεων και ικανοτήτων.