Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/4/2021

Υπεύθυνος λογιστηρίου

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΚΑΛΟΧΩΡΙ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Περιγραφή

Εμπορική εταιρεία ζητεί υπεύθυνο λογιστηρίου

Καθήκοντα:
• Υποστήριξη στη διαχείριση εργασιακών θεμάτων (προσλήψεις, άδειες, συμβάσεις και
προγράμματα προσωπικού)
• Σύνταξη και υποβολή ΑΠΔ
• Ολοκληρωμένη διαχείριση και υπολογισμό μισθοδοσίας
• Παρακολούθηση και διαχείριση επιδοτούμενων προγραμμάτων
• Κατάρτιση μηνιαίων report
• Παρακολούθηση και τήρηση υποχρεώσεων προς δημόσια ταμεία και οργανισμούς
• Συνεργασία με ΙΤ για την εύρυθμη λειτουργία των οικονομικών και λογιστικών
προγραμμάτων του τμήματος
• Εποπτεία και έλεγχος των εξόδων της εταιρίας

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα ελάχιστα προσόντα:
• Πτυχίο Α.Ε.Ι. ή Τ.Ε.Ι. (Οικονομικής / Λογιστικής κατεύθυνσης)
• 5 χρόνια προϋπηρεσία σε μηχανογραφημένο λογιστήριο .
• Γνώση Φορολογίας Εισοδήματος , ΕΛΠ, ΦΠΑ και Μισθοδοσίας
• Γνώση εργατικών – ασφαλιστικών και χειρισμού λογισμικών μισθοδοσίας
• Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
• Πολύ καλή γνώση MS Office .
• Πολύ καλή γνώση ERP-Λογιστικών προγραμμάτων (κατά προτίμηση EPSILONET) καθώς και μισθοδοσίας.
• Άριστη γνώση χειρισμού και διαδικασιών συστήματος ΕΡΓΑΝΗ
• Ικανότητα αποτελεσματικής διεκπεραίωσης θεμάτων αρμοδιότητας με δημόσιους φορείς (Εφορία, ΙΚΑ, κλπ) και τράπεζες

Παροχές

  • Ανταγωνιστικές αποδοχές
  • Δυναμικό εργασιακό περιβάλλον