Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/03/2019

Μοδίστρα

Παραγωγή - Εργάτες - Τεχνίτες

Πόλη ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Το Miraggio Thermal Spa Resort 5* ξενοδοχειακό συγκρότημα στο Παλιούρι στην Κασσάνδρα Χαλκιδικής
αναζητά για την νέα σεζόν:

Μοδίστρα
(Code:ΜΟΔ19)

Καθήκοντα θέσης

  • Ελέγχει καθημερινά με την Executive Housekeeper αν υπάρχει κάποια επείγουσα δουλειά που χρειάζεται να προηγηθεί από την κανονική της εργασία.
  • Επιδιορθώνει τις στολές του προσωπικού όσο το δυνατόν γρηγορότερα
  • Επιδιορθώνει τα ρούχα των πελατών και ενημερώνει την Executive Housekeeper για τις χρεώσεις και τα υλικά που χρειάζεται
  • Καταγραφή όλων των εργασιών της στο βιβλίο συμβάντων
  • Αντικαθιστά τον υπεύθυνο λινοθήκης στο ρεπό του
  • Γνωρίζει όλα για την ασφάλεια, την έκτακτης ανάγκης, τις διαδικασίες εκκένωσης, Υγεία, Υγιεινή & πυρασφάλεια και Αξιολόγησης Κινδύνων.
  • Αυστηρή τήρηση της προσωπικής υγιεινής, τήρηση των απαιτήσεων του ΟΣΔ που εφαρμόζει η επιχείρηση και συμπλήρωση των εντύπων του ΟΣΔ.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απολυτήριο λυκείου
  • Καλή γνώση της Ελληνικής γλώσσας και Αγγλικής γλώσσας
  • Εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση σε 5 * ξενοδοχείο ή 4 * ξενοδοχείο
  • Πολύ καλή υγεία, φυσική κατάσταση και ευελιξία στην κίνηση
  • Ομαδικότητα, εργατικότητα, υπευθυνότητα, ικανότητα αποτελεσματικής οργάνωσης εργασιών και διαχείρισης χρόνου
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια, παρατηρητικότητα και μεθοδικότητα
  • Ευέλικτος και συνεργάσιμος χαρακτήρας, ηθικός και επικοινωνιακός

Παροχές

  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • 6-8 μήνες απασχόληση
  • Εκπαίδευση σε υψηλά στάνταρ παροχής υπηρεσιών και προοπτικές εξέλιξης
  • Εργασία σε ένα ευχάριστο, δυναμικό και αναπτυσσόμενο επαγγελματικό περιβάλλον
  • Διατροφή και στέγαση για όσους δεν είναι μόνιμοι κάτοικοι Κασσάνδρας