Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

6/3/2019

Λογιστής / Λογίστρια με γνώση Γερμανικής γλώσσας

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Λογιστική εταιρεία με έδρα τη Θεσσαλονίκη και με 30 χρόνια τεχνογνωσίας σε παροχή λογιστικών & φοροτεχνικών και συμβουλευτικών υπηρεσιών, ζητά να εντάξει στο δυναμικό της Λογιστής / Λογίστρια.

Αναφερόμενος στην Διοίκηση και στο τμήμα Διπλογραφικών, θα αναλάβει ενεργά καθήκοντα για:

  • Τήρηση Διπλογραφικών βιβλίων
  • Σύνταξη δηλώσεων φόρου εισοδήματος φυσικών και νομικών προσώπων
  • Σύνταξη οικονομικών καταστάσεων
  • Επίβλεψη εσωτερικών λογιστηρίων εμπορικών επιχειρήσεων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 10 ετών σε ομοειδείς αρμοδιότητες κατά προτίμηση σε λογιστικό γραφείο
  • Πτυχίο ΑΕΙ-ΤΕΙ ή συναφούς κατεύθυνσης
  • Άριστη γνώση Η/Υ και προγραμμάτων λογιστικής διαχείρισης
  • Καλή γνώση της ελληνικής φορολογικής νομοθεσίας
  • Ηλικία άνω των 35 ετών
  • Απαραίτητη άριστη γνώση Γερμανικών
  • Καλή γνώση Αγγλικών

Παροχές

  • Συνεχής εκπαίδευση μέσω σεμιναρίων
  • Ασφάλιση ΙΚΑ
  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας
Θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.