Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

11/6/2021

HR Coordinator (Γερμανόφωνος/η)

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Ζητείται από την Phoenix Engineering στην Αθήνα HR Coordinator (Γερμανόφωνος/η).

Αρμοδιότητες

  • Συντονισμό στελέχωσης, βάσει των αναγκών κάθε τμήματος (επικοινωνία με υποψηφίους, προγραμματισμός και διεξαγωγή συνεντεύξεων)
  • Κατάρτιση προγράμματος εκπαίδευσης και εξέλιξης του προσωπικού
  • Υποστήριξη του προσωπικού κατά την ένταξή του και εξέλιξή του στην εταιρεία
  • Εφαρμογή διαδικασιών και στρατηγικών ανθρώπινου δυναμικού
  • Διαχείριση ολοκληρωμένου συστήματος μισθοδοσίας
  • Παρακολούθηση και εφαρμογή της εργατικής και ασφαλιστικής νομοθεσίας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ Διοίκησης επιχειρήσεων ή Οικονομικής κατεύθυνσης
  • Μεταπτυχιακό τίτλο στη Διοίκηση Ανθρώπινου Δυναμικού
  • 1-3 έτη προϋπηρεσία
  • Γνώση της εργατικής νομοθεσίας
  • Πολύ καλή γνώση γερμανικών
  • Άριστη γνώση των προγραμμάτων του Office
  • Εχεμύθεια, ακεραιότητα, προσαρμοστικότητα, συνέπεια και υπευθυνότητα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Προοπτική γρήγορης εξέλιξης
  • Σύγχρονο, ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας