Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/4/2021

Υπάλληλος Γραφείου σε εταιρεία κουφωμάτων αλουμινίου με προϋπηρεσία στην έκδοση προσφορών

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΣΠΑΤΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Μονοπρόσωπη ΙΚΕ  που δραστηριοποιείται επί 25 χρόνια στον τομέα της κατασκευής & εμπορίας κουφωμάτων αλουμινίου, Inox & μεταλλικών κατασκευών με έδρα τα Σπάτα ζητεί έμπειρο Υπάλληλο Γραφείου για την έκδοση προσφορών.

Δεκτά βιογραφικά μόνο με αποδεδειγμένη προϋπηρεσία στο  αντικείμενο εργασιών της εταιρείας καθώς και στο συγκεκριμένο πόστο εργασιών.

Περιγραφή Θέσης

  • Έκδοση προσφορών κουφωμάτων αλουμινίου
  • Σύνταξη προσφοράς & αποστολής της στον ενδιαφερόμενο πελάτη
  • Αποθήκευση αποδοχής προσφοράς -  Ηλεκτρονική αρχειοθέτηση αυτών
  • Ηλεκτρονική αρχειοθέτηση προκαταβολών και εξοφλήσεων
  • Καθημερινό Follow up απεσταλμένων προσφορών
  • Έρευνα αγοράς σε ευρεία γκάμα προμηθευτών
  • Κοστολόγηση έργων
  • Εισαγωγή τιμοκαταλόγων στο λογισμικό της εταιρείας μας
  • Επικοινωνία με πελάτες και προμηθευτές

Απαραίτητα Προσόντα

  • Άριστη γνώση προγράμματος έκδοσης προσφορών κουφωμάτων αλουμινίου Proto production ή Open sky
  • Άριστη γνώση Η/Υ, Microsoft Office
  • Γνώση σχεδιαστικού προγράμματος Αutocad
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Τουλάχιστον 2 ετη αποδεδειγμένη προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση
  • Πολύ καλή χρήση γραπτού και προφορικού λόγου
  • Άριστη τηλεφωνική επικοινωνία
  • Ανεπτυγμένες διαπραγματευτικές και οργανωτικές ικανότητες
  • Τήρηση χρονοδιαγραμμάτων και ικανότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης
  • Προσήλωση και ικανότητα στην επίτευξη στόχων
  • Πνεύμα συνεργασίας & ομαδικότητας
  • Δυνατότητα ανάληψης ευθυνών & επίλυσης προβλημάτων
  • Δυνατότητα προσαρμογής και ανταπόκρισης σε νέα πρότυπα & διαδικασίες
  • Επικοινωνιακός χαρακτήρας με ευγένεια, δυναμισμό & επαγγελματισμό

Παροχές

  • Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης
  • Αποδοχές αναλόγως προσόντων και εμπειρίας
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Προοπτικές εξέλιξης και ανάπτυξης σε ένα σύγχρονο & αξιοκρατικό περιβάλλον