Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/6/2021

Εξωτερικοί Πωλητές

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΚΡΗΤΗΣ | ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

ManpowerGroup Greece, ηγέτιδα δύναμη στον χώρο του ανθρώπινου δυναμικού, αναζητά Εξωτερικούς Πωλητές με δραστηριοποίηση σε περιοχές της Κρήτης, για λογαριασμό δυναμικά αναπτυσσόμενης εταιρείας στον κλάδο των τηλεπικοινωνιών.

Αφορά εργασία Δευτέρα – Παρασκευή, 8ωρης απασχόλησης.

Περιγραφή Θέσης Εργασίας:

Οι κάτοχοι της θέσης θα είναι υπεύθυνοι για την προώθηση και πώληση των προϊόντων της εταιρείας σε οικιακούς και εταιρικούς πελάτες με στοχευμένο πλάνο ανάπτυξης του δικτύου πελατών της. Πιο συγκεκριμένα θα αναλάβουν την αποτελεσματική:
  • Ανάπτυξη πωλήσεων και διαχείριση των υπαρχόντων πελατών
  • Διεξαγωγή επισκέψεων στα σημεία πωλήσεων και εξεύρεση νέων σημείων
  • Διαχείριση αιτημάτων πελατών
  • Διερεύνηση αναγκών και πρόταση λύσεων
  • Διατήρηση της ικανοποίησης των πελατών σε υψηλά επίπεδα
  • Παρακολούθηση της αγοράς και του ανταγωνισμού

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίων:
  • Επιτυχημένη προϋπηρεσία στις πωλήσεις τουλάχιστον 6 μήνες
  • Εξωστρέφεια και δυναμική πελατοκεντρική προσέγγιση
  • Ανεπτυγμένες δεξιότητες πώλησης και ισχυρά επικοινωνιακά χαρακτηριστικά
  • Ικανότητα οργάνωσης, προγραμματισμού και σωστής διαχείρισης χρόνου
  • Επαγγελματισμός και Συνεργατικότητα
  • Δυνατότητα μετακινήσεων
  • Προηγούμενη εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση θα θεωρηθεί έξτρα προσόν

Παροχές

Πακέτο Αποδοχών:
  • Σταθερός μικτός μηνιαίος μισθός 987€
  • Ανταγωνιστικό πακέτο Bonus
  • Εταιρικός εξοπλισμός (Κινητό, Tablet)
  • Κάλυψη δαπανών μετακίνησης
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης σε μια δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρεία