Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/05/2022

Ταμίας / Service

Εστίαση

Πόλη ΣΠΑΤΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

To Petite Fleur, είναι η cozy chocolaterie που αιχμαλωτίζει τις αισθήσεις μέσα από απολαυστικές γεύσεις και αρώματα. Mε αφετηρία το Κολωνάκι, συνέχισε το γευστικό ταξίδι του, στην Κηφισιά, στο Χαλάνδρι, στο Mc Arthur και στο Golden Hall. Είναι ένας χώρος ζεστός, βγαλμένος από παραμύθι που κάνει κάθε επισκέπτη να ονειροπολεί και να ταξιδεύει στα μαγευτικά στενά του Παρισιού, της παλιάς εποχής.
Μοναδικές, πρωτότυπες γεύσεις, αρωματικά ροφήματα, σπιτικά γλυκά, σερβίρονται σε μια Παριζιάνικη ατμόσφαιρα υπό τους ήχους τζαζ μουσικής. Αυτό είναι το Petite Fleur που έχει κατακτήσει το κοινό, συνεχίζει να αναπτύσσεται και αναζητά για το κατάστημα της στο Εκπτωτικό Χωριό McArthurGlen στα ΣΠΑΤΑ

Ταμία / Σερβιτόρο-α

Αρμοδιότητες ;
● Διαχείριση συναλλαγών με πελάτες με χρήση ταμείων
● Είσπραξη πληρωμών με μετρητά ή πιστωτικές κάρτες
● Υποδοχή πελατών και ενημέρωση για το μενού και τα πιάτα ημέρας
● Παροχή άριστης εξυπηρέτησης στους πελάτες
● Επίλυση παραπόνων πελατών, καθοδήγησή τους και παροχή σχετικών πληροφοριών
● Κλείσιμο ταμείου στο τέλος της βάρδιας

Απαραίτητα Προσόντα

Απαιτούμενα προσόντα:
● Απολυτήριο Λυκείου
● Εμπειρία στο service κυρίως σε lounge café.
● Εμπειρία στη χρήση ταμειακής μηχανής και συστημάτων παραγγελιοληψίας (π.χ. POS )
● Εξοικείωση με τις εφαρμογές του M/S Office (word, excel)
● Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
● Καλές επικοινωνιακές δεξιότητες
● Ομαδικό πνεύμα
● Ευελιξία εργασίας σε βάρδιες

Παροχές

Η Εταιρεία προσφέρει πολύ καλό εργασιακό περιβάλλον, προοπτικές εξέλιξης και σταθερή εργασιακή σχέση.