Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

09/04/2021

Publishing Assistant

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Περιγραφή

Publishing Assistant ζητείται από εκδοτικό οίκο στην Αθήνα.

Η θέση απαιτεί στενή συνεργασία με την Διεύθυνση των Εκδόσεων Anubis και αναφέρεται στη Διοίκηση της επιχείρησης.

Καθήκοντα:
  •  Επίβλεψη τήρησης χρονοδιαγραμμάτων παραγωγής.
  •  Επιμέλεια έκδοσης νέων τίτλων.
  •  Συμμετοχή στην ενημέρωση του eshop της Anubis.
  •  Συμμετοχή στη διαδικασία διάθεσης e-books.

Απαραίτητα Προσόντα

  •  Υψηλού βαθμού ατομική οργάνωση.
  •  Πτυχίο ΑΕΙ
  •  Αγγλικά σε επίπεδο Proficiency
  •  Επαγγελματικός χειρισμός της ελληνικής
  •  Επαγγελματικός χειρισμός Word / Excel / Powerpoint / Outlook
  •  Προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση επιθυμητή

Παροχές

Προσφέρονται:

  •  Σταθερός μισθός και ασφάλιση
  •  On the job εκπαίδευση
  •  Προοπτικές εξέλιξης
  •  Συνεργασία με μια από τις πρωτοπόρες εταιρείες στο χώρο των εκδόσεων