Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/2/2021

Product Manager

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΤΑΥΡΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η Exagon Blue A.E., δραστηριοποιείται στον χώρο των συστημάτων ασφαλείας, εδρεύει στον Ταύρο και αναζητά Product Manager.

Αρμοδιότητες

  • Εμπλουτίζει την προϊοντική γκάμα και προβαίνει σε αναζήτηση νέων συνεργασιών αξιοποιώντας τις τάσεις της αγοράς
  • Ενημερώνεται συνεχώς με στόχο ο τιμοκατάλογος της εταιρίας να παραμένει ανταγωνιστικός (τιμές, γκάμα)
  • Παρακολουθεί διαρκώς τον ανταγωνισμό (δημιουργία συγκριτικών τεστ, εσωτερικών memo)
  • Διατηρεί καλές σχέσεις με τους προμηθευτές και παρακολουθεί τις συμφωνίες και τα συμβόλαια
  • Παρακολουθεί τη στοχοθεσία των προμηθευτών και διατηρεί αποδοτική επικοινωνία με τα αντίστοιχα τμήματα
  • Συνεργάζεται με τις πωλήσεις, ετοιμάζει αντίστοιχα reports και συμβάλλει στην επίτευξη των στόχων
  • Επικοινωνεί με το Τμήμα Μarketing για τη δημιουργία προϊοντικών ενημερώσεων και συνεισφέρει στην ενίσχυση των αποτελεσμάτων
  • Συντονίζει τις τεχνικές αξιολογήσεων των δειγμάτων
  • Διαχειρίζεται την προϊοντική γκάμα της εταιρίας (τεχνικά χαρακτηριστικά, pdf, συσκευασία, manual κλπ)
  • Προωθεί προϊόντα και σε άλλα κανάλια της Exagon Blue

Απαραίτητα Προσόντα

  • Τεχνικό υπόβαθρο και τουλάχιστον 2 χρόνια εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Εξαιρετική γνώση αγγλικών
  • Άνεση στη χρήση Windows, MS Office, ERP και Internet
  • Ισχυρή εμπορική σκέψη, μεθοδική αντίληψη και διαπραγματευτική ικανότητα
  • Ευχέρεια προφορικής και γραπτής επικοινωνίας
  • Διάθεση, δημιουργικότητα και προσανατολισμός στο αποτέλεσμα
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα σε μεταβαλλόμενες συνθήκες
  • Ικανότητα ομαδικής συνεργασίας

Οι υποψήφιοι που ανταποκρίνονται στην αγγελία, συναινούν στη διατήρηση του βιογραφικού τους στη βάση δεδομένων μας για λόγους στελέχωσης θέσεων εργασίας.

Η εταιρία θα επικοινωνήσει μόνο με τους υποψήφιους που πληρούν τις απαιτήσεις της θέσης.