Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

2/12/2022

Rooms Division Manager

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΣΚΙΑΘΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Ο Όμιλος Ξενοδοχείων Philian Hotels & Resorts ,με 13 ξενοδοχειακές μονάδες σε Σκιάθο και Θεσσαλονίκη ,αναζητάει δυναμικούς και ταλαντούχους συνεργάτες για την καλοκαιρινή σεζόν του 2023.

Αρμοδιότητες:
• Συνεργασία με το τμήμα Κρατήσεων του Ομίλου για την έγκυρη και βέλτιστη κατανομή δωματίων για τις αφίξεις των πελατών
• Επίβλεψη και διασφάλιση ορθής λειτουργίας όλου του Front Office (Reception, Guest Relations, Grooms) καθώς και του τμήματος Housekeeping
• Συνεργασία με το τμήμα Housekeeping για την έγκαιρη διάθεση έτοιμων δωματίων
• Αξιολόγηση επιπέδου ικανοποίησης των επισκεπτών και παρακολούθηση των τάσεων με στόχο τη συνεχή βελτίωση
• Επικοινωνία με τους πελάτες, συμπεριλαμβανομένης της διαχείρισης παραπόνων και της επίλυσης επειγόντων / έκτακτων περιστατικών
• Ορισμός στόχων, προγράμματα εργασίας, πολιτικές και διαδικασίες
• Συνεχής παρακολούθηση της εμφάνισης, της εφαρμογής των διαδικασιών αλλά και των επιδόσεων της Ομάδας του Rooms Division με έμφαση στην εκπαίδευση και την ομαδική εργασία
• Διασφάλιση ότι τα μέλη της ομάδας έχουν ενημερωμένη γνώση για όλες τις κατηγορίες δωματίων και των προσφορών του ξενοδοχείου
• Υπεύθυνος για την συνεχή εκπαίδευση του προσωπικού της ομάδας Rooms Division
• Σωστή και έγκαιρη τήρηση ταμείων και καθημερινή αποστολή τους στο λογιστήριο έπειτα από προσωπικό έλεγχο
• Συνεργασία με τα υπόλοιπα τμήματα του Ξενοδοχείου

Απαραίτητα Προσόντα

• Απαραίτητη προϋπηρεσία 2 χρόνων σε αντίστοιχη θέση σε ξενοδοχεία
• Καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας, επιπλέον ξένες γλώσσες θα εκτιμηθούν
• Ευελιξία και προσαρμοστικότητα σε απαιτητικές συνθήκες
• Ικανότητα διαχείρισης παραπόνων και επίλυσης προβλημάτων
• Ικανότητα οργάνωσης και εκπαίδευσης προσωπικού
• Εξυπηρετικότατα, ευγένεια, φιλικότητα
• Ομαδικό πνεύμα
• Πολύ καλή γνώση λειτουργίας τμήματος Front Office και προϋπηρεσία σε Rooms Allocation
• Γνώση λειτουργίας και οργάνωσης του τμήματος Housekeeping
• Ευγένεια, ευχάριστη και φιλική προσωπικότητα προσανατολισμένη στην εξυπηρέτηση και ικανοποίηση του πελάτη
• Προσαρμοστικότητα και αποδοτικότητα σε συνθήκες πίεσης
• Επαγγελματισμός, οργάνωση και μεθοδικότητα

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών με πλήρη Ασφάλιση
• Παροχή διαμονής και διατροφής.
• Καθημερινή μεταφορά προς την εργασία(εφόσον χρειαστεί)
• Προοπτικές και ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης για μόνιμη απασχόληση στην Θεσσαλονίκη
• Επαγγελματικό περιβάλλον εργασίας