Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

02/06/2021

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΚΑΛΟΧΩΡΙ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Πολυεθνική εταιρεία αποθήκευσης και μεταφορών στο Καλοχώρι Θεσσαλονίκης, ζητάει Βοηθό Λογιστή.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες:

  • Έλεγχος και καταχώριση παραστατικών
  • Έκδοση τιμολογίων & επισκόπηση δαπανών
  • Συμφωνίες και πληρωμές πελατών, προμηθευτών και λοιπών λογαριασμών
  • Διαχείριση επιταγών
  • Αναλυτικές Αναφορές
  • Έλεγχος ταμείων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία σε παρεμφερή θέση με παρόμοια καθήκοντα
  • Απόφοιτος/η ΑΕΙ/ ΤΕΙ οποιασδήποτε οικονομικής κατεύθυνσης (Λογιστικής, Διοίκησης Επιχειρήσεων, Χρηματοοικονομικής κ.α
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση τουλάχιστον τρία (3) έτη, απαραίτητη
  • Ευχέρεια στη χρήση ηλεκτρονικών υπολογιστών (MS office), γνώση SAP
  • Άριστη γνώση Αγγλικών (προφορική και γραπτή επικοινωνία)
  • Διάθεση για εργασία σε ένα απαιτητικό και δυναμικό επιχειρηματικό περιβάλλον
  • Έμφαση στη λεπτομέρεια, υπευθυνότητα, οργανωτικότητα, αξιοπιστία και συνέπεια στην τήρηση χρονοδιαγραμμάτων

Παροχές

  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών, ανάλογο με τα προσόντα και την αποτελεσματικότητα