Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/02/2021

Πωλητής/τρια εποχικού καταστήματος παιδικών ειδών

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΣΑΝΗ | ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ζητείται Πωλητής/τρια εποχικού καταστήματος παιδικών ειδών στο Σάνη Χαλκιδικής.

Αρμοδιότητες:
  • Αποτελείτε έναν πλήρως ενημερωμένο «σύμβουλο-πωλητή» προσφέροντας τα κατάλληλα προϊόντα ανάλογα με τις ανάγκες του πελάτη
  • Διατηρείτε το κατάστημα σε άριστη κατάσταση (από πλευράς οργάνωσης αλλά και καθαριότητας)
  • Γνωρίζετε άριστα τα προϊόντα και τον τρόπο παρουσίασής τους (εκπαίδευση 2 εβδομάδων)
  • Διαχειρίζεστε τις εισπράξεις και πληρωμές στο ERP (σύστημα μηχανογράφησης) της εταιρείας
  • Φροντίζετε για την σωστή παρουσίαση τόσο λεκτική όσο και από πλευράς εικόνας των προϊόντων μέσα στο κατάστημα
  • Αντιμετωπίζετε άρτια τα παράπονα πελατών
  • Συμβάλλετε στην ομαδική προσπάθεια από την ολοκλήρωση των στόχων που τίθενται από την διεύθυνση
  • Παρακαλείται στο βιογραφικό να επισυνάπτεται φωτογραφία καθώς και διευκρίνιση για το εάν υπάρχει ιδιωτικό όχημα και δίπλωμα οδήγησης.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Άριστη γνώση Αγγλικών & Η/Υ (κάθε επιπλέον γλώσσα μεταξύ (Ρώσικων, Γαλλικών, Γερμανικών,) αποτελεί πλεονέκτημα)
  • Άριστη γραπτή και προφορική επικοινωνία
  • Ιδιαίτερη προσοχή στην λεπτομέρεια, την καθαριότητα και την τάξη
  • Άριστη διαχείριση χρόνου
  • Πολύ καλή ικανότητα διαχείρισης κρίσεων
  • Ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών καθηκόντων και ανάληψης πρωτοβουλιών
  • Χαμογελαστός/η, με ευχάριστο χαρακτήρα, ενθουσιασμό και όρεξη για δουλειά
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Επικοινωνιακό χάρισμα
  • Ιδιωτική κατοικία στο πρώτο ή στο δεύτερο πόδι Χαλκιδικής θα αποτελέσει πλεονέκτημα