Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

27/05/2022

Υπεύθυνος Εξυπηρέτησης και Διακράτησης Πελατών

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΑΘΗΝΑ ΝΟΤΙΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Περιγραφή

Ποιοί είμαστε;

Είμαστε επίσημο γραφείο πωλήσεων εταιρικού δικτύου της Εθνικής Ασφαλιστικής. Η ομάδα μας αποτελείται από 25 εξειδικευμένους Ασφαλιστικούς και Επενδυτικούς Συμβούλους και μετρά 15 χρόνια επιτυχημένης πορείας.

Καθοδηγούμενοι από την αποστολή μας να προσφέρουμε στους ασφαλισμένους υπηρεσίες υψηλής ποιότητας επενδύουμε στην εκπαίδευση και την ανάπτυξη των στελεχών μας.

Σχετικά με το ρόλο:

Είναι σημαντικό για εμάς να επιλύουμε άμεσα καθώς προκύπτουν τα παράπονα των πελατών μας επιτυγχάνοντας τη βέλτιστη εμπειρία εξυπηρέτησης.

Ως Υπέυθυνος Εξυπηρέτησης και Διακράτησης Πελατών θα εστιάσεις στη διακράτηση των πελατών μας μέσω της οικοδόμησης σχέσεων εμπιστοσύνης με την Εταιρεία και την Ομάδα μας.

Αρμοδιότητες:

  • Εξυπηρέτηση υπάρχοντος πελατολογίου.
  • Διαχείριση προβλημάτων.
  • Διερεύνηση πρόσθετων αναγκών και επικοινωνία λύσεων μέσω της προώθησης των αντίστοιχων υπηρεσιών της εταιρείας.
  • Ανανέωση Συμβολαίων.
  • Εξατομικευμένη επικοινωνία με τον κάθε πελάτη βασισμένη σε πελατοκεντρική προσέγγιση.
  • Τήρηση αρχείου και συστηματική καταγραφή πληροφοριών.

Απαραίτητα Προσόντα

O ιδανικός υποψήφιος για εμάς θα έχει:

  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες.
  • Τουλάχιστον 3 ετών εμπειρία στις πωλήσεις,εταιρική επικοινωνία, δημόσιες σχέσεις, μάρκετινγκ.
  • Ικανότητα οργάνωσης και προγραμματισμού.
  • Εξοικείωση με την τεχνολογία και άριστη χρήση social media.
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ.
  • Πολύ καλή χρήση της ελληνικής/αγγλικής γλώσσας.

Παροχές

Τί παρέχουμε;

  • Υψηλό μηνιαίο μισθό με επιπλέον bonus παραγωγικότητας και επίτευξης στόχου.
  • Συνεχή εκπαίδευση για επαγγελματική εξειδίκευση και σταδιοδρομία.
  • Συμμετοχή σε εταιρικούς διαγωνισμούς σε ταξίδια.
  • Δυνατότητα χρήσης πρωτοποριακών ηλεκτρονικών εφαρμογών.
  • Ανοιχτή εταιρική κουλτούρα.