Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

5/5/2020

Ecommerce Manager

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΑΘΗΝΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Αν θέλεις να κάνεις το επόμενο βήμα στην καριέρα σου ως Ecommerce Manager...

Αν είσαι επικοινωνιακός, δημιουργικός , σου αρέσει η διαφήμιση...

Αν στόχος σου είναι να εξελιχθείς στο χώρο του μάρκετινγκ...

Τότε άρπαξε την ευκαιρία και κάνε την αίτηση σου άμεσα!

Η θέση αφορά μόνιμη στελέχωση στην Αθήνα, στο χώρο του λιανικού εμπορίου επίπλων και ειδών σπιτιού.

Απαραίτητα Προσόντα

Τα καθήκοντα της θέσης του Ecommerce Manager είναι:
  • Ενημέρωση των κοινωνικών μέσων δικτύωσης (facebook, Instagram, LinkedIN) και διατήρηση της εταιρικής εικόνας της εταιρείας
  • Φωτογράφηση προϊόντων και επιμέλεια αυτών μέσω προγραμμάτων Photoshop / Adobe Illustrator
  • Στήσιμο, διαχείριση και επίβλεψη των ψηφιακών καμπανιών και newsletter
  • Διαχείριση προϊόντων και κατηγοριοποίηση αυτών στο site
  • Ενημέρωση του site με νέα προϊόντα, αποθέματα και προσφορές
  • Εξυπηρέτηση πελατών και διαχείριση παραγγελιών
Ο ιδανικός υποψήφιος για τη θέση του Ecommerce Manager θα πρέπει να διαθέτει τα ακόλουθα:
  • Πτυχίο ΑΕΙ με κατεύθυνση Marketing/ Οικονομικά/ Διοίκηση Επιχειρήσεων ή σε συναφές αντικείμενο
  • Τουλάχιστον 1 - 2 έτη εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση εργασίας
  • Άπταιστη χρήση της Αγγλικής γλώσσας, η γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν
  • Άριστη γνώση H/Y και προγραμμάτων MS Office
  • Επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες
  • Εξοικείωση με ψηφιακά εργαλεία μάρκετινγκ

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει για τη θέση του Ecommerce Manager τα παρακάτω:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον

Αν θέλεις το επόμενο σου βήμα να είναι σε θέση Ecommerce Manager, κάνε αίτηση τώρα!

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη θέση εργασίας μπορείς να επικοινωνήσεις με την Tzina Vamvatsikou στο +30 2106770523 #marketingjobs

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.