Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/9/2022

Υπεύθυνος Διαχείρισης Παραγγελιών / Logistics Coordinator

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΤΑΥΡΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Ζητείται Υπεύθυνος Διαχείρισης Παραγγελιών / Logistics Coordinator σε εταιρεία εισαγωγής και εμπορίας φαρμακευτικών προϊόντων στον Ταύρο Αττικής.

Αρμοδιότητες:

  • Οργάνωση και Συντονισμός Παραγγελιών
  • Επικοινωνία με Πελάτες, παραγγελιοληψία και καταχώρηση
  • Διοχέτευση παραγγελιών για picking και συσκευασία στην αποθήκη
  • Σχεδιασμός καθημερινού προγράμματος αποστολών
  • Παρακολούθηση του λογιστηρίου για την έκδοση όλων των απαραίτητων παραστατικών
  • Εξυπηρέτηση πελατών-προμηθευτών: Διαχείριση και επίλυση τυχόν θεμάτων που προκύπτουν (με παραλαβές-αποστολές-επιστροφές κλπ)
  • Παρακολούθηση αποθήκης
  • Παρακολούθηση της ποιότητας, της ποσότητας, των αποθεμάτων, της μετακίνησης και της αποθήκευσης των εμπορευμάτων
  • Κατανομή και διαχείριση των πόρων του προσωπικού σύμφωνα με τις μεταβαλλόμενες ανάγκες των εργασιών
  • Καθοδήγηση, εκπαίδευση και επίβλεψη των εργαζομένων της εφοδιαστικής αλυσίδας
  •  Οργάνωση απογραφών και υποστηρικτικών εργασιών αποθήκης
  • Παρακολούθηση και μελέτη Διαδικασιών με στόχο την βελτιστοποίηση των αποτελεσμάτων της Αποθήκης

Απαραίτητα Προσόντα

  • Επιθυμητό Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ, κατά προτίμηση με εξειδίκευση στη Διοίκηση Επιχειρήσεων/ Διοίκηση Εφοδιαστικής Αλυσίδας / Logistics
  • Πολύ καλή γνώση εφαρμογών ERP (SoftOne)
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Ομαδικό πνεύμα, υπευθυνότητα, πρωτοβουλία, εργατικότητα
  • Απαραίτητες δεξιότητες: επίλυση προβλημάτων, διαχείριση ομάδας, προγραμματισμός και οργάνωση, λήψη αποφάσεων, ενεργητική ακρόαση
  • Αναλυτική σκέψη, συνέπεια και ομαδικότητα
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση

Παροχές

  • Ευχάριστο & φιλικό περιβάλλον εργασίας με νέους ανθρώπους σε μία ταχέως αναπτυσσόμενη επιχείρηση
  • Συνεχής εκπαίδευση και καθοδήγηση
  • Άμεση Πρόσληψη
  • Πλήρης ασφαλιστική κάλυψη