Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/7/2019

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΣ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

H ICAP Executive Search & Selection, μια από τις κορυφαίες εταιρείες Επιλογής Στελεχών στην Ελλάδα, είναι μέρος της ICAP, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού. Με περισσότερο από 45 χρόνια εμπειρίας, εξειδικευόμαστε στην αξιολόγηση και επιλογή ανώτερων και ανώτατων στελεχών βάσει των αναγκών των πελατών μας.
Για λογαριασμό μεγάλης εμπορικής εταιρείας, με έδρα τη Θεσσαλονίκη και δραστηριοποίηση σε όλη την Ελλάδα όπως και στο εξωτερικό, αναζητούμε στέλεχος για την κάλυψη της παρακάτω θέσης:

Οικονομικός Διευθυντής (Ref. 4728/FID/ESS/GR)

Αρμοδιότητες:

• Έλεγχος και παρακολούθηση του συνόλου των οικονομικών δραστηριοτήτων της εταιρείας
• Διαχείριση των χρηματοοικονομικών και ταμειακών ροών της εταιρείας και των σχέσεων της εταιρείας με τραπεζικούς οργανισμούς
• Διασφάλιση σωστής λειτουργίας του λογιστηρίου σύμφωνα με την ισχύουσα νομοθεσία και τις φορολογικές διατάξεις
• Εποπτεία της προετοιμασίας, της σύνταξης των περιοδικών ετήσιων οικονομικών καταστάσεων και των τακτικών αναφορών
• Ευθύνη απεικόνισης της χρηματοοικονομικής πορείας και παρουσίαση της στη Διοίκηση
• Συστηματική παρακολούθηση του κόστους λειτουργίας και ο έλεγχος των συμφωνιών με τους προμηθευτές
• Συμμετοχή και επικαιροποίηση του προϋπολογισμού της εταιρίας

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου:

• Πτυχιούχος Ανώτατης Οικονομικής Σχολής. Επιθυμητός μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών
• Προϋπηρεσία στον Οικονομικό κλάδο άνω των 5 ετών και στη θέση αυτή τουλά-χιστον 3 έτη
• Άριστη γνώση Λογιστικής και σε θέματα που άπτονται αυτής (πρότυπα, σύνταξη οικονομικών καταστάσεων κτλ.)
• Αρκετά καλή γνώση της Αγγλικής
• Γνώση του μηχανογραφικού συστήματος Entersoft και εφαρμογών MS Office
• Εμπειρία σε budgeting και reporting
• Καλή γνώση φορολογικών θεμάτων και εργατικής νομοθεσίας
• Εξαιρετικές διοικητικές ικανότητες
• Άριστες οργανωτικές δεξιότητες και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
• Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας και πνεύμα συνεργασίας
• Εμπιστευτικότητα, ακεραιότητα

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:

Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και παροχών, σε ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας.

Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.