Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

9/11/2022

Sales & Marketing Executive

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΒΑΡΗ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η εταιρεία MasterFold, πρωτοπωρεί στην εκτύπωση, παραγωγή, και διαχείριση έξυπνων έντυπων προϊόντων επικοινωνίας.
Στα πλαίσια της ανάπτυξης μας στην Ελλάδα,  αναζητά Υπεύθυνο Marketing εργατικό, δραστήριο, με ικανότητα αντίληψης στον τρόπο παραγωγής και προώθησης των προϊόντων της εταιρείας.

Κύριες Αρμοδιότητες:

Ανάπτυξη και εφαρμογή ετήσιου σχεδίου Marketing
Οργάνωση ιστοσελίδων και κοινωνικών μέσων δικτύωσης της εταιρίας (συγγραφή περιεχομένου)
Οργάνωση και διαχείριση events, επαγγελματικών εκθέσεων
Δημιουργία προωθητικών ενεργειών για λογαριασμό της εταιρίας
Συγγραφή και επιμέλεια επικοινωνιακού υλικού (δελτίων τύπου, άρθρων, κειμένων)
Επιμέλεια δημιουργίας συσκευασίας προϊόντων
Ενίσχυση της εταιρικής εικόνας σύμφωνα με την εμπορική πολιτική της εταιρίας
Παρακολούθηση και ανάλυση του ανταγωνισμού
Δημιουργία και πραγματοποίηση εταιρικών / προϊοντικών παρουσιάσεων
Συντονισμός και συνεργασία με την ομάδα Web & Graphic Design

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Α.Ε.Ι στην Οργάνωση και Διοίκηση Επιχειρήσεων και MSc στο Marketing επιθυμητό
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία 3-5 έτη
  • Άριστη γνώση αγγλικών και χρήσης Η/Υ (ms office, erp, πλατφόρμες κοινωνικών δικτύων)
  • Αναπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας και διαπροσωπικών σχέσεων
  • Δυνατότητα ταξιδιών
  • Προσανατολισμός στην επίτευξη αποτελεσμάτων
  • Δυναμική προσωπικότητα με υπευθυνότητα, διοικητικές, οργανωτικές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Δίπλωμα οδήγησης αυτοκινήτου
  • Συστάσεις απαραίτητες

Ικανότητες και Δεξιότητες

  • Νοοτροπία και αντίληψη εξυπηρέτησης σε διεθνές επίπεδο
  • Προσοχή στις λεπτομέρειες και τήρηση χρονοδιαγραμμάτων
  • Διαχείριση κρίσεων με ταχύτητα και ευρηματικότητα
  • Δυναμισμός, συνέπεια και επαγγελματισμός
  • Επικοινωνιακή ικανότητα και άσκηση επιρροής

Παροχές

  • Θέση πλήρους απασχόλησης
  • Μόνιμη συνεργασία με προοπτικές εξέλιξης σε ένα σύγχρονο περιβάλλον εργασίας
  • Αποδοχές αναλόγως προσόντων
Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης, προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.