Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα

Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

09/11/2023

Μηχανικός Βάρδιας

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΤΑΝΑΓΡΑ | ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Θέλεις να εργαστείς στον κλάδο των βιοτεχνολογιών και στην παραγωγή ενέργειας από ανανεώσιμες πηγές; Θηγατρική εταιρεία στον κλάδο ζητά να προσλάβει μηχανικό για να ενταχθεί στην ομάδα παραγωγής στο εργοστάσιο της Τανάγρας.

Αν πληροίς τις παραπάνω προδιαγραφές τότε μπορεί να είσαι εσύ ο κατάλληλος υποψήφιος για την θέση του Μηχανικού Βάρδιας.

Οι αρμοδιότητες του Μηχανικού Βάρδιας περιλαμβάνουν:

  • Επίβλεψη της ομαλής παραγωγής των απαιτούμενων όγκων, παρακολουθώντας παράλληλα την παραγωγή και την ποιότητα του παραγόμενου προϊόντος
  • Τήρηση των μέτρων ασφάλειας των ανθρώπων, της εγκατάστασης και του περιβάλλοντος, την πρόληψη κινδύνων και τη συμμόρφωση με τους υγειονομικούς κανονισμούς
  • Ρύθμιση του εξοπλισμού και πραγματοποίηση των απαραίτητων ελέγχων
  • Προσαρμογή του εξοπλισμού ώστε να πληροί τις προδιαγραφές και τους στόχους παραγωγής
  • Αποκτούν την απαραίτητης τεχνογνωσία και εμπειρία για σχετικά με τη διαδικασία διαχωρισμού του αέρα και τον σχετικό εξοπλισμό που σχετίζεται με αυτή
  • Αντιμετώπιση των λειτουργικών προβλημάτων της εγκατάστασης, είτε απευθείας είτε σε συνεργασία με την ομάδα
  • Συμμετοχή στη συντήρηση και ενημέρωση εγκαταστάσεων και εξοπλισμού
  • Επιθεώρηση εξοπλισμού και μετρήσεις φύλλων καταγραφής

Απαραίτητα Προσόντα

Ο ιδανικός υποψήφιος για τη θέση του Μηχανικού Βάρδιας θα πρέπει να διαθέτει:
  • Πτυχίου ΤΕΙ ή ΙΕΚ Μηχανολόγου/Ηλεκτρολόγου/Αυτοματισμού/ Περιβαλλοντικών σπουδών
  • Γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Γνώση Η/Υ, MS Office
  • Εμπειρία σε βιομηχανικό περιβάλλον
  • Ισχυρή εστίαση στην Ασφάλεια
  • Ικανότητα σε ειδίκευση γραμμής παραγωγής
  • Καλή γνώση διαχείρισης και πρόληψης κινδύνων
  • Αντίληψη των κανόνων υγείας και ασφάλειας
  • Υπευθυνότητα
  • Καλές επικοινωνιακές δεξιότητες

Παροχές

Η εταιρεία παρέχει τα ακόλουθα στον Μηχανικό Βάρδιας:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ιδιωτική ασφάλεια
  • Έξοδα μετακίνησης και διοδίων
  • Διατακτικές σίτισης
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον

Ονομάζομαι Ισμήνη Γράψα εάν έχεις κάποια απορία σχετικά με την θέση του Μηχανικού Βάρδιας μπορείς να με καλέσεις στο +30 6941400209

#electrical #mechanical #automation

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.