Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

4/12/2020

Μηχανικός Υποστήριξης Εφαρμογών Λογισμικού

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΜΑΡΟΥΣΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία μας με έδρα την Αθήνα δραστηριοποιείται στο χώρο της πληροφορικής από το 2005 προσφέροντας ολοκληρωμένες λύσεις μηχανογράφησης (ERP – CRM), web εφαρμογών (ιστοσελίδες, e-shop), σύγχρονες λύσεις στον τομέα των τηλεπικοινωνιών, καθώς και στην ασφάλεια εταιρικών δεδομένων.

Στα πλαίσια ανάπτυξης αλλά και διερεύνησης αναγκών του υπάρχοντος πελατολογίου της αναζητά άτομο για τη θέση Μηχανικός Υποστήριξης Εφαρμογών Λογισμικού

Περιγραφή Θέσης:

  1. Παροχή υποστήριξης στα λογισμικά μας μετά την πώληση (Αfter Sales Support).
  2. Εκπαίδευση χρηστών στις εφαρμογές μας.
  3. Παραμετροποίηση εφαρμογών με γνώμονα τη μέγιστη ικανοποίηση των αναγκών της εγκατάστασης
  4. Δρομολόγηση των Τickets με τεχνικά θέματα ή απορίες στις εφαρμογές μας.
  5. Καθοδήγηση χρηστών με οδηγίες βήμα - βήμα.
  6. Διεξαγωγή RV τηλεϋποστήριξης για την αντιμετώπιση τεχνικών προβλημάτων.
  7. Επικοινωνία χρήστη για την σωστή αποτύπωση νέας υλοποίησης.
  8. Έλεγχος της νέας υλοποίησης και στην συνέχεια εγκατάσταση/εκπαίδευση
  9. Ανάπτυξη εξειδικευμένων αναφορών / στατιστικών / φορμών εκτύπωσης.
  10. Βοήθεια σε χρήστες στην εγκατάσταση των εφαρμογών μας.
  11. Σύνδεση των εφαρμογών μας με περιφερειακές συσκευές (θερμικοί εκτυπωτές, ταμειακές, Φορολογικοί μηχανισμοί … )
  12. Εύρεση εναλλακτικών λύσεων σε πιθανά θέματα του πελάτη.

Απαραίτητα Προσόντα

  1. Κάτοχος πτυχίου ΑΕΙ / ΤΕΙ με κατεύθυνση Πληροφορικής
  2. Εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών σε διαχείριση Εμπορικών-Λογιστικών Συστημάτων
  3. Βασικές γνώσεις CRM, ERP συστημάτων (Εμπορικής Διαχείρισης, Λογιστικής)
  4. Εμπειρία σε MySQL, HTML, PHP.
  5. Άριστες δεξιότητες προφορικής και γραπτής επικοινωνίας
  6. Ικανότητα εργασίας μεμονωμένα αλλά και ομαδικά.
  7. Συνεπεία
  8. Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις.
Θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα η γνώση των εφαρμογών Pegasus της ΤΕΣΑΕ.

Παροχές

• Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης
• Αποδοχές αναλόγως προσόντων & εμπειρίας
• Άριστο εργασιακό περιβάλλον
• Προοπτικές εξέλιξης & ανάπτυξης σε ένα σύγχρονο & αξιοκρατικό περιβάλλον