Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/11/2019

Digital Marketing Specialist

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΠΑΤΡΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Ζητείται Digital Marketing Specialist σε τουριστικό γραφείο με έδρα στην Πάτρα.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες

  • Σχεδιασμός e-marketing στρατηγικής
  • Σχεδιασμός και εκτέλεση όλων των πλάνων digital marketing, της εταιρείας
  • Σχεδιασμός πλάνων, δημιουργία περιεχομένου και διαχείριση καμπανιών social media: Facebook, Instagram, Pinterest, Twitter & YouTube
  • Δημιουργικές ιδέες και digital concepts
  • Επικαιροποίηση υλικού και επιμέλεια ιστοσελίδων
  • Παρακολούθηση των τάσεων της αγοράς και του ανταγωνισμού

Απαραίτητα Προσόντα

  • Άριστη γνώση χειρισμού SOCIAL MEDIA (FACEBOOK – INSTAGRAM-TWITTER κλπ..)
  • Άριστη χρήση Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook)
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας

Θα θεωρηθούν επιπλέον προσόντα :

  • Πτυχίο σχολής με κατεύθυνση Μάρκετινγκ, Διοίκηση Επιχειρήσεων,Τουριστικό Μάρκετινγκ
  • Επιμόρφωση σε θέματα e-marketing, digital ,site , κλπ.
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση τουλάχιστον 2 έτη
  • Οργανωτικότητα, εργατικότητα, υπευθυνότητα, πνεύμα συνεργασίας - ομαδικότητα
  • Τήρηση χρονοδιαγραμμάτων
  • Πολύ καλή γνώση Photoshop

Παροχές

  • Πακέτο αποδοχών, ανάλογο των προσόντων και της εμπειρίας
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας