Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

27/06/2018

Στέλεχος Υποστήριξης Πωλήσεων Εξωτερικού – Back Office (Οινόφυτα)

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Κυρίαρχος Ελληνική Βιομηχανία του κλάδου κατεργασίας Αλουμινίου αναζητά Στέλεχος Υποστήριξης Πωλήσεων Εξωτερικού – Back Office

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Λήψη και διαχείριση παραγγελιών με e-mail.
  • Επικοινωνία, διαχείριση και εξυπηρέτηση των πελατών του δικτύου.
  • Παρακολούθηση των φορτώσεων/παραδόσεων και  του συνολικού εξαγωγικού κυκλώματος.
  • Γραμματειακή υποστήριξη τμήματος.
  • Οργάνωση γραφείου και τήρηση  διαδικασιών του τμήματος.

Απαραίτητα Προσόντα

Οι υποψήφιοι θα πρέπει  να διαθέτουν:
  • Τριετή τουλάχιστον εμπειρία σε παρόμοια θέση. Η προϋπηρεσία σε Εταιρεία Αλουμινίου ή του κατασκευαστικού κλάδου θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν.
  • Δυνατότητα αποτελεσματικής επικοινωνίας (άριστη γνώση) Γαλλικής και Αγγλικής γλώσσας.
  • Άριστη γνώση των διαδικασιών εξαγωγών.
  • Συνέπεια στην τήρηση χρονοδιαγραμμάτων και την διαχείριση πολλαπλών καθηκόντων.
  • Άριστες επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες.
  • Ευελιξία και ταχύτητα στην εκτέλεση των καθηκόντων.
  • Η Γνώση  συστημάτων ERP ( SAP) θα θεωρηθεί  πρόσθετο  προσόν.
  • Καλός χειρισμός Microsoft Office (Word, Excel, Power Point, Internet Explorer).

*Θα προτιμηθούν οι διαμένοντες στην ευρύτερη περιοχή Βοιωτίας & Εύβοιας.

Παροχές

  • Μισθός & ασφάλιση

*Όλα τα βιογραφικά θα θεωρηθούν απολύτως εμπιστευτικά και μετά την αξιολόγηση τους, οι υποψήφιοι που τηρούν τις απαιτήσεις της θέσης θα κληθούν για συνέντευξη.