Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/07/2017

Web Developer

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

H εταιρεία μας αναζητά έμπειρο Web Developer για την ανάπτυξη, υποστήριξη και συντήρηση των εταιρικών ιστοσελίδων (Web Site και e-shop) όπως επίσης και τον σχεδιασμό που προωθητικού υλικού (B2B & B2C).

Τα καθήκοντα

  • Web Development σε open source πλατφόρμα
  • Web Design
  • Front end Development
  • User experience Design
  • Σχεδιασμός  HTML
  • Σχεδιασμός προωθητικού υλικού  για social media και εταιρικά sites
  • Σχεδιασμός προωθητικού υλικού  (εντύπων , παρουσιάσεων, newsletters)

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Άριστη γνώση των προγραμμάτων της Adobe Creative Suite (Photoshop - Illustrator - InDesign - Premiere)
  • Άριστη γνώση Joomla
  • Άριστη γνώση HTML5, CSS3, JavaScript and/or JQuery
  • Τουλάχιστον 5 χρόνια επαγγελματικής εμπειρίας ως Web Developer

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι, όπως αποστείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα.

Παροχές

  • Η εταιρεία προσφέρει αποδοχές βάση προσόντων
  • Διαρκή εκπαίδευση
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Ευκαιρία σταδιοδρομίας σε μια δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρεία