Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

09/07/2021

HR Manager

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

ICAP Executive Search & Selection, μια από τις κορυφαίες εταιρείες Επιλογής Στελεχών, είναι μέρος της ICAP, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού στην Ελλάδα και στην Κύπρο. Με περισσότερο από 45 χρόνια εμπειρίας, εξειδικευόμαστε στην αξιολόγηση και επιλογή ανώτερων και ανώτατων στελεχών σε όλους τους κλάδους της οικονομίας.

Για λογαριασμό ιατρικής μονάδας στην πόλη της Θεσσαλονίκης με αυτόνομη λειτουργία, μέλους ενός από τους μεγαλύτερους Ομίλους Ιατρικών Υπηρεσιών στην Ελλάδα, αναζητούμε:

HR Manager (Ref. 5538/HRM/ESS/GR)

Κύριες Αρμοδιότητες:

Εφαρμογή και παρακολούθηση διαδικασιών και στρατηγικών ανθρώπινου δυναμικού
• Διαχείριση της διαδικασίας επιλογής και αξιολόγησης υποψηφίων
• Παρακολούθηση εργασιακών συμβάσεων
• Συμμετοχή στην έκδοση μισθοδοσίας
• Παρακολούθηση και εφαρμογή της εργατικής και ασφαλιστικής νομοθεσίας
• Διατήρηση αρχείων και προετοιμασία payroll reports
• Εποπτεία διαχείρισης πληροφοριακού συστήματος «Εργάνη»
• Αξιολόγηση των εκπαιδευτικών αναγκών και υλοποίηση των σχετικών διαδικασιών
• Υποστήριξη, παρακολούθηση και διευθέτηση εργασιακών θεμάτων
• Παρακολούθηση δεικτών ανθρώπινου δυναμικού
• Διατήρηση άριστου εργασιακού κλίματος με έμφαση στη συνεργασία μεταξύ όλων των τμημάτων του οργανισμού
• Διασφάλιση των κανόνων υγιεινής και ασφάλειας στο χώρο εργασίας

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου:

• Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Ανθρωπιστικών Σπουδών, Οικονομικών ή Διοίκησης Επιχειρήσεων
• Η κατοχή μεταπτυχιακού τίτλου, στη Διοίκηση του Ανθρώπινου Δυναμικού θα εκτιμηθεί
• Προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 ετών σε οργανωμένη Διεύθυνση με ανάλογα καθήκοντα
• Άριστη γνώση Εργατικής και Ασφαλιστικής Νομοθεσίας
• Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
• Εμπειρία σε ERP εφαρμογές Διαχείρισης Προσωπικού, κατά προτίμηση της Epsilon Net. Γνώση και άνεση στο χειρισμό του MS Office
• Ηγετικές, επικοινωνιακές δεξιότητες και δυνατότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης σε απαιτητικό περιβάλλον
• Δεξιότητες διαχείρισης/επίλυσης θεμάτων προσωπικού
• Ακεραιότητα, ευελιξία και ομαδικό πνεύμα
• Πρωτοβουλία και ανεπτυγμένο αίσθημα ευθύνης
• Προγραμματισμός, οργάνωση, μεθοδικότητα

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:

Ανταγωνιστικό μισθό και ειδικές τιμές σε υπηρεσίες του Ομίλου

Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.