Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/2/2020

Υπεύθυνη Δημοσίων Σχέσεων / Guest Relations

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ - ΚΩ - ΑΘΗΝΑ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ο όμιλος μας δραστηριοποιείται στην Ελλάδα και στο Εξωτερικό με επενδύσεις στην αγορά και διαχείριση ακινήτων, ξενοδοχείων, εμπορικών και επισιτιστικών επιχειρήσεων.

Αναζητάμε νέους και νέες με φιλοδοξίες για να ενταχθούν στον όμιλο μας δίνοντας τους την ευκαιρία να κάνουν καριέρα στον τουριστικό & εμπορικό κόσμο των επιχειρήσεων, ξεκινώντας από το νησί της Κω.

Με την αγγελία μας αυτή ζητάμε να καλύψουμε τις θέσεις Guest Relations Agents / Δημόσιες Σχέσεις - Hostess (Τουριστικών Επιχειρήσεων & Σούπερ Μάρκετ) σε εμπορικές μας επιχειρήσεις, που βρίσκονται στο νησί της Κω.

Προσφέρουμε το καλύτερο πακέτο αποδοχών στην αγορά εργασίας και απασχόληση από 20.04.2020 έως 31.10.2020 στην Κω. Μετά την λήξη της σύμβασης προσφέρουμε την δυνατότητα επέκτασης της συνεργασίας μας στην Αθήνα ή στην Θεσσαλονίκη ή στο εξωτερικό με μεγάλες προοπτικές εξέλιξης.

Προσφέρουμε :

Το καλύτερο πακέτο αποδοχών στην αγορά εργασίας με μισθό που ξεκινάει από τα 1.300€ και με σταδιακή αύξηση αναλόγως προσόντων και επίτευξης στόχων

Δωδεκάμηνη απασχόληση (Καλοκαιρινή σεζόν σε κάποιο νησί όπου δραστηριοποιείται ο Όμιλος και κατά την χειμερινή σεζόν Αθήνα ή Θεσσαλονίκη ή στο εξωτερικό).

Παρέχουμε Πλήρη ασφάλιση, Διαμονή και Διατροφή

Μεγάλες προοπτικές εξέλιξης σε έναν δυναμικό και συνεχώς αναπτυσσόμενο όμιλο.

Καθήκοντα :

Ο/Η Guest Relations Agents / Δημόσιες Σχέσεις - Hostess του καταστήματος θα:

  • Είναι υπεύθυνος/η για την επιτήρηση του υπόλοιπου προσωπικού, καθώς και για την εξασφάλιση της μέγιστης απόδοσης και παροχής εξαιρετικών υπηρεσιών στους πελάτες μας.
  • Διασφαλίζει την εξαιρετική ικανοποίηση των πελατών μας.
  • Χρησιμοποιεί όλα τα διαθέσιμα μέσα με στόχο τη συνεχή βελτίωση των υπηρεσιών.
  • Εργάζεται με ευελιξία και επαγγελματισμό.
  • Συνεργάζεται με τον Διευθυντή, τον αντιπρόσωπο διαχείρισης και το τμήμα πωλήσεων σε καθημερινή βάση με στόχο την επίτευξη του καλύτερου δυνατού αποτελέσματος.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Δυνατότητα ταξιδίων και παραμονής (κατά τους μήνες Απρίλιο - Οκτώβριο) στα νησιά όπου ο Όμιλος δραστηριοποιείται
  • Άριστη γνώση της Ελληνικής & Αγγλικής γλώσσας (γνώση τρίτης γλώσσας θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν)
  • Ευχέρεια στην επικοινωνία & στις διαπροσωπικές σχέσεις
  • Θετικός χαρακτήρας με θέληση για προσφορά & γνώση
  • Δυνατότητα προσαρμογής σε ένα δυναμικό & απαιτητικό περιβάλλον εργασίας
  • Ευπροσάρμοστη και ανθεκτική νοοτροπία, καθώς επίσης και ισχυρή εργασιακή ηθική
  • Επαγγελματική εμφάνιση, επαγγελματισμός και διακριτικότητα
  • Εστίαση στην επίτευξη στόχων
  • Υπευθυνότητα & ικανότητα αντίληψης
  • Οργανωτικό & ομαδικό πνεύμα εργασίας
  • Εξαιρετικές ικανότητες διαπροσωπικής επικοινωνίας και ομαδικής εργασίας
  • Ευχάριστη & ευγενική προσωπικότητα - παρουσία
  • Ικανότητα για εργασία υπό πίεση και εκτέλεση πολλών εργασιών ταυτόχρονα
  • Ικανότητα για εκπλήρωση εργασιών εντός προθεσμιών, έγκαιρη ανάθεση καθηκόντων και υπευθυνότητα για την ολοκλήρωσή τους
  • Πρωτοβουλία να κάνει τον εργασιακό χώρο ένα πιο όμορφο περιβάλλον για τους επισκέπτες και το προσωπικό
  • Διάθεση για συνεχή προσωπική βελτίωση και εξέλιξη
  • Ανάληψη πρωτοβουλιών & λήψη αποφάσεων σε θέματα καθημερινής λειτουργίας των ξενοδοχείων
  • Αποφασιστικότητα στην υλοποίηση των πολιτικών αποφάσεων της διεύθυνσης & διοίκησης των ξενοδοχείων
  • Δυνατότητα διατύπωσης & σχεδιασμού καινοτόμων προτάσεων & ιδεών
  • Κάτοχος διπλώματος αυτοκινήτου ή μοτοποδηλάτου

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενες, όπως αποστείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα, με επισυναπτόμενη πρόσφατη φωτογραφία (απαραίτητα).

Παροχές

  • Το καλύτερο πακέτο αποδοχών στην αγορά εργασίας με μισθό που ξεκινάει από τα 1.300€ και με σταδιακή αύξηση αναλόγως προσόντων και επίτευξης στόχων
  • Προοπτικές εξέλιξης σε ένα δυναμικό όμιλο με συνεχή ανάπτυξη
  • Διαμονή
  • Διατροφή
  • Πλήρη Ασφάλιση
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Δωδεκάμηνη Απασχόληση (Χειμώνα στην Αθήνα-Θεσσαλονίκη ή στο Εξωτερικό και το καλοκαίρι στα νησιά όπου δραστηριοποιείται ο όμιλος)