Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/10/2019

Βοηθός Διευθυντή Εργοστασίων

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

H ICAP Executive Search & Selection, μια από τις κορυφαίες εταιρείες Επιλογής Στελεχών στην Ελλάδα, είναι μέρος της ICAP, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού. Με περισσότερο από 45 χρόνια εμπειρίας, εξειδικευόμαστε στην αξιολόγηση και επιλογή ανώτερων και ανώτατων στελεχών βάσει των αναγκών των πελατών μας.

Για λογαριασμό βιομηχανικής εταιρείας, με ηγετική θέση στην αγορά, εκτεταμένο δίκτυο εξαγωγών και έδρα τη Θεσσαλονίκη, αναζητούμε στέλεχος για την κάλυψη της παρακάτω θέσης:

Βοηθός Διευθυντή Εργοστασίων (Ref. 4760/COO/ESS/GR)

Αρμοδιότητες:
  • Παρακολούθηση και υποστήριξη της λειτουργίας των εργοστασίων και των αποθηκών
  • Σχεδιασμός και επίβλεψη εγκαταστάσεων και δικτύων για βελτιστοποίηση συνθηκών, παραγωγής και συσκευών (ηλεκτρολογικά, υδραυλικά, αέρας, θέρμανση, ψύξη)
  • Ανάληψη διαφόρων Projects για επέκταση και βελτίωση λειτουργίας της εταιρίας
  • Συνεργασία με Τεχνικούς Ασφαλείας και Ιατρό Εργασίας και υλοποίηση απαιτήσεων και προτύπων
  • Έλεγχος και παρακολούθηση κόστους
  • Τήρηση νομοθεσίας και πιστοποιήσεων για ανυψωτικά, ηλεκτρικές εγκαταστάσεις, δοχεία κ.λπ.
  • Έλεγχοι από Υπηρεσίες και επαφές με Δημόσιους Οργανισμούς
  • Υπεύθυνος για την παρακολούθηση των διαδικασιών για τα : ISO 9001, GDPR, ADR

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου:
  • Δίπλωμα Μηχανικού, κατά προτίμηση Χημικού Μηχανικού και MBA
  • Επαγγελματική εμπειρία σε θέσεις ευθύνης σε βιομηχανία. Η προϋπηρεσία σε εταιρεία με χημικά προϊόντα, θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα.
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών, ιδανικά και Γερμανικών
  • Γνώση του μηχανογραφικού συστήματος Atlantis
  • Καλή Γνώση του σχεδιαστικού προγράμματος AutoCAD
  • Στρατηγική σκέψη και προσήλωση στην επίτευξη στόχων
  • Ακεραιότητα, ενεργητικότητα, υπευθυνότητα και ευελιξία
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες
  • Ικανότητα διοίκησης ομάδων και εκχώρησης αρμοδιοτήτων

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών (μισθός, μπόνους)
  • Πρόσθετη ιδιωτική ασφάλιση
  • Εταιρικό αυτοκίνητο, laptop, κινητό
  • Σημαντικές και άμεσες προοπτικές εξέλιξης σε υψηλότερη θέση στην ιεραρχία της εταιρείας.

Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.