Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

10/5/2021

Εξωτερικός πωλητής-τριας

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΝΟΜΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΕΥΡΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΟΧΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η εταιρεία ΑΦΟΙ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ Α.Ε. με έδρα τη Βόρεια Ελλάδα η οποία δραστηριοποιείται στο χώρο των ειδών υγιεινής και πλακιδίων ζητά να προσλάβει εξωτερικό πωλητή για τη στελέχωση του τμήματος πωλήσεων για την περιοχή της Θεσσαλονίκης και της ευρύτερης περιοχής.

Αρμοδιότητες:
  • Εφαρμογή εμπορικής πολιτικής της εταιρείας
  • Διαχείριση και διατήρηση του υφισταμένου πελατολογίου της εταιρείας
  • Χαρτογράφηση της αγοράς και ανάπτυξη νέου πελατολογίου
  • Τακτικές επισκέψεις, σύνταξη οικονομικών προσφορών, παραγγελιοληψία και εξυπηρέτηση των πελατών
  • Εκπαίδευση των πελατών στα προΪόντα της εταιρείας
  • Χτίσιμο μακροχρόνιων συνεργασιών
  • Παρακολούθηση του ανταγωνισμού και των τάσεων της αγοράς

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ
  • Καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Καλή γνώση προγραμμάτων MS OFFICE (Word ,Excel)
  • Δίπλωμα Β' κατηγορίας
  • Διαπραγματευτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ικανότητα τήρησης χρονοδιαγραμμάτων και ανάληψης πρωτοβουλιών
  • Προϋπηρεσία στο χώρο των πωλήσεων θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα

Παροχές

  • Σταθερός μισθός με πλήρη ασφάλιση
  • Bonus επίτευξης στόχων
  • Συνεχής εκπαίδευση και δυνατότητα εξέλιξης
  • Εταιρικό αυτοκίνητο και κάλυψη λειτουργικών εξόδων