Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

2/9/2019

HR Recruiter Manager

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η BFS GROUP στα πλαίσια λειτουργίας & επέκτασής της, αναζητά άμεσα συνεργάτη για να στελεχώσει το τμήμα ανάπτυξης και ανθρώπινου δυναμικού.

Περιγραφή θέσης

  • Σύνταξη αγγελιών / Δημοσίευση θέσεων εργασίας σε κατάλληλες θέσεις εργασίας / σε jobsites εφημερίδες / πανεπιστήμια, μέσα κοινωνικής δικτύωσης κλπ.
  • Σωστή διερεύνηση και επιλογή βιογραφικών / Διεξαγωγή συνεντεύξεων (face 2 face, calls, skype)
  • Τηλεφωνική και δια ζώσης επικοινωνία με υποψήφιους υπαλλήλους
  • Πλήρης παρουσίαση της εταιρίας και των αρμοδιοτήτων των υπαλλήλων ανά τμήμα
  • Έλεγχος & χρήση στις σελίδες κοινωνικών μέσων της εταιρείας
  • Ικανότητα διοργάνωσης εκθέσεων εργασίας και ημέρες καριέρας για να προσλάβουν και να εντοπίσουν ειδικευμένους υποψήφιους
  • **Διαχείριση συστήματος ΕΡΓΑΝΗ (προσλήψεις, αποχωρήσεις, προγράμματα κτλ) θα θεωρηθεί προσόν!

Απαραίτητα Προσόντα

  • Ευχέρεια στην επικοινωνία
  • Πολύ καλή / Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ, MS Office
  • Πολύ καλή εξοικείωση με τις νέες τεχνολογίες
  • Ευχάριστη προσωπικότητα / Επαγγελματική εμφάνιση και συμπεριφορά με εξαιρετικές επικοινωνιακές, οργανωτικές και δεξιότητες παρουσίασης
  • Οργάνωση και υπευθυνότητα / ομαδικό πνεύμα και ικανό να εργάζεται υπό πίεση
  • Ικανότητα διοργάνωσης Ημερών Καριέρας ή Κέντρων Αξιολόγησης
  • Απαιτούνται τουλάχιστον 1-2 χρόνια επαγγελματικής εμπειρίας σε αντίστοιχη θέση
  • Εξαιρετικές δεξιότητες σχέσης με υπαλλήλους και ικανότητες προσέλκυσης υποψηφίων

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει ένα ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών σε ένα δυναμικό και άκρως επαγγελματικό περιβάλλον εργασίας.