Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

17/09/2021

Επιβλέπων Μηχανικός - Μηχανικός Πωλήσεων

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία Astoria Safety Stores δραστηριοποιείται με επιτυχία στον τομέα των συστημάτων πυρασφάλειας προσφέροντας ολοκληρωμένες λύσεις τόσο σε ενεργητική όσο και παθητική πυρασφάλεια. Είναι εγκατεστημένη στην ΒΙ.ΠΕ.Θ ενώ διαθέτει και υποκατάστημα στην Ανατολική Θεσσαλονίκη απέναντι από την Πυροσβεστική Υπηρεσία (Μαρτίου & Κρήτης). Διαθέτει ένα ευρύ πελατολόγιο από μεγάλες Βιομηχανικές μονάδες και Δημόσια ιδρύματα, έως και μικρότερα καταστήματα λιανικού εμπορίου.

Η νέα ευκαιρία εργασίας αφορά Μηχανολόγο/Ηλεκτρολόγο/Χημικό/Πολιτικό Μηχανικό για τη θέση του Επιβλέποντος Μηχανικού - Μηχανικού Πωλήσεων.

Αρμοδιότητες:

  • Καθημερινή Οργάνωση Τεχνικού Τμήματος, Προγραμματισμός Εγκαταστάσεων – Συντηρήσεων Συστημάτων Πυρασφάλειας, Προμέτρηση Υλικών – Συντονισμός με Τμήμα Προμηθειών (Day to day activities) & Επικοινωνία με πελάτες
  • Μελέτη, Σχεδιασμός και Επίβλεψη (Project Μanagement) εγκαταστάσεων Συστημάτων Πυρασφάλειας
  • Κατάθεση Προσφορών - Φακέλων Συμμετοχής σε Διαγωνισμούς – Πωλήσεις

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Μηχανολόγου/Ηλεκτρολόγου/Χημικού/Πολιτικού Μηχανικού Π.Ε./Τ.Ε.
  • Προηγούμενη εμπειρία σε Συστήματα Ασφαλείας & Project Μanagement
  • Άριστη γνώση Microsoft Office, Απαραίτητη γνώση AutoCAD – Επιθυμητή MS Project
  • Εργασιακή εμπειρία 5 ετών
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Εμπειρία με Συστήματα Διαχείρισης Ποιότητας, Περιβαλλοντικής Διαχείρισης, Εργασιακής Ασφάλειας
  • Εμπειρία Εργοταξίου ή Μελετητή

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό Πακέτο Παροχών με Μισθολογική Σχέση Εργασίας
  • Εξαιρετικό Εργασιακό Περιβάλλον με Δυνατότητες Ανέλιξης και περαιτέρω Επιμόρφωσης
  • Εταιρικό κινητό τηλέφωνο