Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

25/05/2021

Ηλεκτρολόγος Μηχανικός για τις εγκαταστάσεις της στην Κάντζα, Παλλήνη Αττικής

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΚΑΝΤΖΑ, ΠΑΛΛΗΝΗ ΑΤΤΙΚΗΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Για την στελέχωση του τμήματος Ηλεκτρολογικών Μελετών , η εταιρεία αναζητά Ηλεκτρολόγο Μηχανικό για την σχεδίαση μελετών πυρανίχνευσης και φωτισμού ασφαλείας . Η στελέχωση αφορά τις εγκαταστάσεις της εταιρείας στην Κάντζα, Παλλήνη Αττικής.

Ο μελετητής ως βασικά καθήκοντα θα έχει:

  • Σύνταξη μελετών πυρανίχνευσης και φωτισμού ασφαλείας με βάση τα ισχύοντα πρότυπα και προδιαγραφές
  • Πραγματοποίηση προσφορών προς πελάτες με βάση τον κατάλογο προϊόντων της εταιρίας
  • Παροχή υποστήριξης προς τους πελάτες της εταιρίας και διαχείριση των αιτημάτων τους αναφορικά με την κατασκευαστική πορεία των συστημάτων πυρασφάλειας και φωτισμού ασφαλείας.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Καλή γνώση του προγράμματος Autodesk AutoCAD.
  • Κατανόηση των ηλεκτρικών συμβόλων και των συμβάσεων και προτύπων για πραγματοποίηση ηλεκτρολογικής μελέτης.
  • Ικανότητα ανάγνωσης σχεδίων 2D και 3D, ηλεκτρονικά ή εκτυπωμένα
  • Πολύ καλές γνώσεις υπολογιστή (MS Office)
  • Άριστη γνώση αγγλικών.
  • Πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας, προσήλωση στη λεπτομέρεια
  • Επιθυμητή η εργασιακή προϋπηρεσία,
  • Θα εκτιμηθεί η γνώση των προγραμμάτων Autodesk Revit, Relux, Dialux

Παροχές

  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης και διαρκής εκπαίδευση
H Olympia Electronics ιδρύθηκε το 1979 από τους Παναγιώτη Αρβανιτίδη και Νικόλαο Λακασά. Η εταιρεία δραστηριοποιείται στην ανάπτυξη καινοτόμων ηλεκτρονικών συστημάτων ασφαλείας χρησιμοποιώντας τεχνολογία αιχμής. Το ανθρώπινο δυναμικό της Olympia Electronics ανέρχεται στους 201 εργαζόμενους με 10% στο Τμήμα Έρευνας & Ανάπτυξης και αποτελεί τη μεγαλύτερη αμιγώς ελληνική παραγωγική μονάδα ηλεκτρονικών συστημάτων ασφαλείας. Ιδιαίτερα δυναμική είναι η παρουσία της σε περισσότερες από 72 χώρες του εξωτερικού.