Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/7/2023

Technical Sales Engineer

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΘΗΝΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εταιρεία με πολυεθνικό προφίλ & ηγετική θέση στον εξοπλισμό της Βιομηχανίας Υγρών Τροφίμων, επιθυμεί να προσλάβει:

Technical Sales Engineer (Κωδ.: TSE)

Αρμοδιότητες:

  • Καθημερινή επικοινωνία με πελάτες της εταιρείας
  • Τεχνική υποστήριξη στο τμήμα Sales & After Sales
  • Προετοιμασία τεχνικών προσφορών, συναντήσεων καθώς και παρουσιάσεων
  • Περιοδικές επισκέψεις σε πελάτες εντός & εκτός Ελλάδος
  • Επίτευξη στόχων πωλήσεων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Κάτοχος Τίτλου τριτοβάθμιας εκπαίδευσης, επιθυμητά από Μηχανολογική / Ηλεκτρομηχανολογική κατεύθυνση
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Γνώση Γερμανικών θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Άριστη γνώση Η/Υ (MS Office)
  • Γνώση SAP
  • Εμπορική αντίληψη
  • Υψηλή ποιότητα χαρακτήρα, εντιμότητα, ειλικρίνεια, τιμιότητα, μαχητικός χαρακτήρας, με πνεύμα υγιή ανταγωνισμού, ομαδικότητα
  • Εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον τριών ετών σε Β2Β πωλήσεις στην Βιομηχανία Υγρών τροφίμων

Παροχές

  • Μισθό & Ετήσιο Bonus βάσει επίτευξης στόχων
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης
Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.
Για όλες τις αιτήσεις θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.