Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

08/07/2020

Digital Marketing Specialist

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Μερική απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ταχέως αναπτυσσόμενη εταιρεία που δραστηριοποιείται στο χονδρικό και λιανικό εμπόριο, σε τομείς που αφορούν τον μαζικό εξοπλισμό συσκευασίας με εξειδίκευση στα προϊόντα εστίασης HO.RE.CA, αναζητά Digital Marketing Specialist με έδρα την Αθήνα.

Περιγραφή Θέσης:
  • Website: Επιμέλεια του περιεχομένου και της εμφάνισης της εταιρικής ιστοσελίδας, ανανέωση προϊόντων μέσω ERP και WordPress platform.
  • Social Media: Διαχείριση και συνεχής ενημέρωση των social media της εταιρείας LinkedIn, Facebook, Instagram κτλ.
  • Google Ads: Δημιουργία και παρακολούθηση καμπάνιας με βάση τα εκάστοτε προϊόντα προώθησης.
  • Content creation: Δημιουργία και επιμέλεια κειμένων για προώθηση σε ψηφιακά κανάλια (blog content κτλ)
  • Sales: Δημιουργία στοχευμένων ενεργειών σε συνεργασία με το τμήμα πωλήσεων για προώθηση προϊόντων.
  • Reports: Ανάλυση στατιστικών και απόδοσης ενεργειών, κατανομή budget κτλ.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απαραίτητη προϋπηρεσία 2-3 χρόνια σε αντίστοιχη θέση digital marketing/social media.
  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ, σχετικό με Μarketing/Digital Marketing. Μεταπτυχιακός τίτλος επιθυμητός.
  • Πολύ καλή γνώση σε SEO, SEM/PPC, social media, content marketing, email marketing, affiliate marketing, WordPress.
  • Καλή γνώση Αγγλικών.
  • Πολύ καλή γνώση Excel, Word, Powerpoint.
  • Γνώσεις επεξεργασίας εικόνας (Photoshop, Corel)

Παροχές

  • Σταθερό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Δυνατότητα εξέλιξης
  • Ευχάριστο και δημιουργικό περιβάλλον εργασίας