Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

6/5/2021

Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Συντήρησης

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΟΙΝΟΦΥΤΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Είσαι ηλεκτρολόγος μηχανικός και διαθέτεις εμπειρία στον έλεγχο και συντήρηση μηχανών; Σε ενδιαφέρει να κάνεις το επόμενό σου βήμα σε μια από τις μεγαλύτερες εταιρείες στον κλάδο της κλωστοϋφαντουργίας με παρουσία τόσο στην Ελλάδα όσο και στην Ευρώπη; Εάν είσαι ικανός να διεκπεραιώνεις ταυτόχρονα πολλές αρμοδιότητες, με ομαδικό πνεύμα τότε η συγκεκριμένη θέση εργασίας είναι για εσένα.

Ως Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Συντήρησης θα έχεις τις ακόλουθες αρμοδιότητες:
  • Συντήρηση και επισκευή ηλεκτρολογικών πινάκων μηχανών
  • Έλεγχος αυτοματισμών μηχανισμών (ηλεκτρικών, ηλεκτρολογικών και πνευματικών μερών)
  • Εξασφάλιση της εύρυθμης και αποτελεσματικής λειτουργίας των κινητήρων μηχανών παραγωγής της μονάδας
  • Εύρυθμη και αποτελεσματική λειτουργία των μηχανών παραγωγής
  • Εκτέλεση προληπτικής και περιοδικής συντήρησης
  • Τήρηση πρωτοκόλλου συντήρησης και βλαβών

Απαραίτητα Προσόντα

Για να ανταποκρίνεται το προφίλ σου στις ανάγκες του ρόλου ως Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Συντήρησης χρειάζονται τα παρακάτω προσόντα:
  • Πτυχιούχος Ηλεκτρολόγου ή Ηλεκτρονικού Μηχανικού,
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 έτη σε αντίστοιχη θέση
  • Απαραίτητη η γνώση ηλεκτρολογικού σχεδίου
  • Βασική γνώση Η/Υ
  • Βασική γνώση αγγλικών (κατανόηση τεχνικής ορολογίας)
  • Διάθεση για εργασία, συνέπεια και επαγγελματισμός
  • Παρατηρητικότητα και προσοχή στη λεπτομέρεια

Παροχές

Η εταιρεία παρέχει τα ακόλουθα στον ηλεκτρολόγο μηχανικό:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχής εκπαίδευση και κατάρτιση σε νέες καινοτόμες επεξεργασίες
  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας
Σε περίπτωση που πιστεύεις ότι η παραπάνω θέση του/της Ηλεκτρολόγου Μηχανικού Συντήρησης σου ταιριάζει, τότε περιμένουμε την αίτησή σου! Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να καλέσετε στο 2166001363 και να ζητήσεις τον Πάνο Ζέρβα. #jobsengineering

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις είναι απόλυτα εμπιστευτικές.