Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/4/2019

International Sales Manager (Κωδικός Θέσης: MRB0419)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΔΡΑΜΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία Συμβούλων UPGRADE Consulting and Training για λογαριασμό πελάτη της που δραστηριοποιείται στην βιομηχανία μαρμάρου, αναζητά (1) ένα άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

International Sales Manager
Κωδικός Θέσης: MRB0419

Αρμοδιότητες:
• Ανάπτυξη δικτύου πωλήσεων στο εξωτερικό
• Συχνά επαγγελματικά ταξίδια (στο εξωτερικό)
• Διαχείριση υπάρχοντος πελατολογίου και ανάπτυξη δικτύου πωλήσεων στο εξωτερικό
• Ανάπτυξη στρατηγικής πωλήσεων
• Διαχείριση τιμολογιακής πολιτικής
• Προετοιμασία, παρουσίαση και διαπραγμάτευση εμπορικών προτάσεων
• Σύνταξη και αποστολή προσφορών
• Κλείσιμο και διαχείριση συμφωνιών
• Έρευνα αγοράς, ανάλυση ανταγωνισμού και αξιολόγηση πληροφοριών
• Συνεχής παρακολούθηση της παγκόσμιας αγοράς σε επίπεδο εξαγωγικών δυνατοτήτων και δυνητικών ευκαιριών

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης
• Σχετική προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 ετών
• Γνώση πωλήσεων στον τομέα του μαρμάρου
• Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ, MS Office & MS Outlook
• Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας σε γραπτό και προφορικό λόγο
• Επιθυμητή η γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας
• Εξαιρετικές επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες
• Εξαιρετικές οργανωτικές δεξιότητες και διαχείρισης χρόνου
• Διαθεσιμότητα για ταξίδια σε τακτά χρονικά διαστήματα στο εξωτερικό
• Υψηλή ικανότητα προσαρμογής και ευελιξίας σε διαφορετικές συνθήκες

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:
• Ικανοποιητικό μισθό και ασφάλιση
• Κινητό τηλέφωνο και laptop
• Extra Bonus
• Συνεχής εκπαίδευση και καθοδήγηση στις νέες τεχνικές πωλήσεων, σύμφωνα με τις νέες τάσεις της αγοράς
• Συνθήκες που ενισχύουν τη γνώση και δίνουν σημαντικές ευκαιρίες
• Ένα ιδιαίτερα σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
• Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης και ανάπτυξης

Για τυχόν απορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε στο τηλέφωνο: 2311 2411 36
Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να υποβάλλουν το βιογραφικό τους σημείωμα
Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.