Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/06/2022

Πωλητης Πωλήτρια / Σύμβουλος Ενεργειακών Λύσεων / Retail Sales Advisor

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΑΡΤΑ | ΑΡΤΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Στο πλαίσιο δυναμικής ανάπτυξης των δραστηριοτήτων της στην πόλη της Άρτας, η WATT+VOLT αναζητά Πωλητή-Πωλήτρια / Σύμβουλο Ενεργειακών Λύσεων με σκοπό την ενίσχυση του δυναμικού της για το κατάστημα  στην πόλη της Άρτας, Σκουφά 112.

Βασικές Αρμοδιότητες:
  • Προώθηση των προϊόντων και των υπηρεσιών της εταιρίας
  • Αποτελεσματική διαχείριση και Άριστη εξυπηρέτηση υφιστάμενων και νέων πελατών και ανάπτυξη σχέσεων εμπιστοσύνης
  • Υποστήριξη και καθοδήγηση των πελατών σε ολοκληρωμένες λύσεις προσαρμοσμένες στις ανάγκες τους
  • Οργάνωση της εικόνας του καταστήματος
  • Επιμέλεια και οργάνωση των χώρων του καταστήματος
  • Αξιολόγηση της αγοράς και αναζήτηση νέων ευκαιριών συνεχούς ανάπτυξης των πωλήσεων
  • Επίτευξη μηνιαίων στόχων
  • Διαχείριση εξερχόμενων και εισερχόμενων κλήσεων με σκοπό την προώθηση προϊόντων και υπηρεσιών της εταιρείας
  • Έλεγχος και συλλογή δικαιολογητικών του πελάτη για την ολοκλήρωση της πώλησης
  • Διαχειρίζεται και επιλύει τυχόν προβλήματα με αιτήσεις πελατών, επικοινωνώντας άμεσα με τον πελάτη όπου απαιτείται

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία 2-3 ετών σε οργανωμένο περιβάλλον Πωλήσεων θα εκτιμηθεί ως επιπρόσθετο προσόν
  • Εμπειρία στον κλάδο της ενέργειας θα εκτιμηθεί ως επιπρόσθετο προσόν
  • Προϋπηρεσία σε Πωλήσεις σε υπηρεσίες ενέργειας ή τηλεφωνίας θα εκτιμηθεί ως επιπρόσθετο προσόν
  • Αποτελεσματική συνεργασία με συναδέλφους και προϊσταμένους
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ επιθυμητό
  • Ικανότητα οργάνωσης και προγραμματισμού
  • Δυναμισμός, ευελιξία και ανάληψη πρωτοβουλιών
  • Προϋπηρεσία στον τομέα πωλήσεων λιανικής θα εκτιμηθεί
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών και Η/Υ (MS Office)
  • Προσανατολισμός στην εξυπηρέτηση και υποστήριξη του πελάτη
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Αυτοπαρακίνηση και ενθουσιασμός για την επίτευξη στόχων
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άνδρες

Παροχές

  • Σταθερές Μηνιαίες Αποδοχές
  • Δυνατότητα παροχής ηλεκτρικού ρεύματος και φυσικού αερίου με βάση ειδικά προνομιακά τιμολόγια
  • της εταιρείας για τους εργαζομένους
  • Μηνιαία Βonus παραγωγικότητας
  • Ολοκληρωμένο σύστημα εκπαίδευσης
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Ευκαιρίες ανάπτυξης και εξέλιξης σε έναν καινοτόμο και ταχύτατα αναπτυσσόμενο οργανισμό
  • Συνεχής εκπαίδευση και υποστήριξη σε θέματα ανάπτυξης πωλήσεων και διαχείρισης ενέργειας και φυσικού αερίου