Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

11/02/2020

Data Entry - Content Editor για ηλεκτρονικό φαρμακείο (Πτυχίο Διατροφής - Διαιτολογίας - Αισθητικής)

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Zητείται Data Entry - Content Editor για την στελέχωση του τμήματος περιεχομένου, ενός από τα μεγαλύτερα ηλεκτρονικά φαρμακεία στην Ελλάδα.

Αρμοδιότητες:

  • Καταχώρηση προϊόντων - συμπληρωμάτων διατροφής, καλλυντικών και προϊόντων φαρμακείου - στο ηλεκτρονικό μας κατάστημα.
  • Εμπλουτισμός - ανανέωση του υφιστάμενου περιεχομένου.
  • Συγγραφή επιστημονικών άρθρων στο blog.
  • Συγγραφή κειμένων για τα Social media σε συνεργασία με την υπόλοιπη ομάδα.

Ωράριο εργασίας: Δευτέρα - Παρασκευή: 09:00 - 17:00.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ κατά προτίμηση συναφή κλάδου με υγεία και ομορφιά (π.χ πτυχίο Διατροφής - Διαιτολογίας, Αισθητικής)
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού ηλεκτρονικών υπολογιστών
  • Ικανότητα γραπτού και προφορικού λόγου
  • Ενεργή χρήση και γνώση των social media
  • Δημιουργικός, δραστήριος χαρακτήρας και δυνατότητα εργασίας κάτω από πίεση χρόνου
  • Γνώση προγραμμάτων επεξεργασίας εικόνας (Photoshop)
  • Εμπειρία σε προϊόντα φαρμακείου ή σε αντίστοιχη θέση

Παροχές

  • Ωράριο εργασίας: Δευτέρα - Παρασκευή: 09:00 - 17:00
  • Ικανοποιητικός μισθός
  • Γρήγορη εξέλιξη αναλόγως προσόντων και διάθεσης
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας