Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/02/2021

Υπεύθυνος/η Επιστροφών RMA (Κορωπί)

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΚΟΡΩΠΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, γνωστής εταιρείας που δραστηριοποιείται στον τομέα της διανομής προϊόντων τεχνολογίας, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Υπεύθυνος/η Επιστροφών RMA
(Κορωπί)

Περιγραφή Θέσης
• Επικοινωνία με τους πελάτες της εταιρείας για τη διερεύνηση του προβλήματος που αντιμετωπίζουν
• Παραλαμβάνει τις επιστροφές προϊόντων που φθάνουν στην αποθήκη της εταιρείας
• Αναλαμβάνει τον αρχικό έλεγχο και στη συνέχεια επικοινωνεί με τους προμηθευτές της εταιρείας για την επιδιόρθωση ή αντικατάσταση του προϊόντος
• Εκδίδει δελτία αποστολής των ελαττωματικών προϊόντων και ενημερώνει το σύστημα της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου
• Πτυχίο ΤΕΙ/ΑΕΙ τεχνολογικής ή ηλεκτρολογικής κατεύθυνσης
• Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
• Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
• Καλή γνώση εφαρμογών MS Office
• Πελατοκεντρική προσέγγιση και υπευθυνότητα
• Ικανότητα προγραμματισμού και συντονισμού εργασιών
• Κάτοχος ΙΧ

Παροχές

Παροχές Εταιρείας
• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Σύμβαση αορίστου χρόνου
• Ευχάριστο κλίμα εργασίας

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.

Για περισσότερες θέσεις εργασίας επισκεφθείτε την ιστοσελίδα μας www.adecco.gr και καταχωρίστε το βιογραφικό σας σημείωμα στη βάση μας. Για την καταχώριση του βιογραφικού σας στη βάση της Adecco προτείνεται η χρήση του Google Chrome.

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.