Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/5/2021

Εργοδηγός & Χειριστής Σπαστηροτριβείου

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΧΑΛΚΙΔΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Περιγραφή

MAPEI Hellas, Ριτσώνα - ΧΑΛΚΙΔΑ

Η Mapei ιδρύθηκε στο Μιλάνο το 1937 και σήμερα είναι ο παγκόσμιος ηγέτης στην παραγωγή συγκολλητικών και χημικών προϊόντων για την οικοδομική βιομηχανία. Από τη δεκαετία του 1960 εφαρμόζουμε μια στρατηγική διεθνοποίησης που μας έδωσε τη δυνατότητα να ανταποκριθούμε στις ανάγκες των περιφερειακών αγορών και να μειώσουμε στο ελάχιστο το κόστος των μεταφορικών. Ο Όμιλος διαθέτει πλέον 90 θυγατρικές, με 83 εγκαταστάσεις παραγωγής σε 36 διαφορετικές χώρες. Πάντα δίνουμε μεγάλη έμφαση στην Έρευνα και Ανάπτυξη και το ερευνητικό έργο μας στοχεύει στην ανάπτυξη οικο-βιώσιμων και οικο-συμβατών προϊόντων.

 Η Mapei Hellas ιδρύθηκε το 2001 και είναι θυγατρική της πολυεθνικής ομάδας της Mapei. Η εταιρεία αναπτύσσεται συνεχώς και εξελίσσεται σε ηγέτη της βιομηχανίας χημικών προϊόντων στην Ελλάδα.

 Αναζητούμε άτομα με θέληση να ενταχθούν σε ένα διεθνές πλαίσιο, δυναμικά, με ισχυρά κίνητρα και προσανατολισμό προς την καινοτομία.

 Θέλετε να συμμετάσχετε στην αναπτυσσόμενη ομάδα μας;

Σήμερα αναζητούμε ένα άτομο να ενταχθεί στην ομάδα της
Mapei Hellas ως:

 Εργοδηγό & Χειριστή Σπαστηροτριβείου

Βασικές Αρμοδιότητες

Ο κατάλληλος υποψήφιος θα είναι Υπεύθυνος για την Εποπτεία, την Οργάνωση και τη Διευθέτηση όλων των απαραίτητων διαδικασιών για τη λειτουργία του Συγκροτήματος Σπαστηροτριβείου / Κοσκίνου του Λατομείου. Θα καθοδηγεί και θα συνεργάζεται με τις επιμέρους ομάδες, προκειμένου να εξασφαλίζεται η ποιοτική παραγωγή των αδρανών υλικών και θα εξασφαλίζει την επιτυχή, άμεση και αποτελεσματική λειτουργία της Μονάδας.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Μηχανολογικές ή ηλεκτρολογικές γνώσεις
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον πέντε (5) ετών σε εγκαταστάσεις σπαστήρα Λατομείου για αδρανή υλικά
  • Καλή Γνώση Η/Υ
  • Καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Ευελιξία, προσαρμοστικότητα, δέσμευση στα αποτελέσματα
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια, μεθοδικότητα
  • Ομαδικότητα, υπευθυνότητα, οργανωτικότητα
  • Διάθεση για συνεχή εξέλιξη και ανάπτυξη
  • Συνέπεια και επαγγελματισμός
  • Κάτοχος άδειας αυτοκινήτου Β’ Κατηγορίας
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες)

Παροχές

  • Η δυνατότητα εργασίας σε ένα δυναμικό περιβάλλον εργασίας με συνεχή εκπαίδευση στο αντικείμενο εργασίας και δυνατότητες εξέλιξης
  • Ικανοποιητικές αποδοχές αναλόγως προσόντων, προϋπηρεσίας και εμπειρίας
  • Πρόσθετη ιδιωτική ασφάλιση